סעיף 46 לצורך הכרה בתרומות לצרכי מס – סעיף חיוני לכל עמותה

אוריאל פרץ

עמותה קיימת או עמותה חדשה מחויבת לעמוד בתקנות וחוקים הקבועים בחוק ובמידה ולא תעשה כן עלולה לספוג קנסות ועונשים. כל עמותה שרוצה לשרוד לאורך זמן מעסיקה אנשי מקצוע ומומחים בתחום כדי לדעת לעומק את כל הפרטים ואת הסעיפים הקטנים ביותר כדי שחבריה יוכלו לעסוק במהות ובעשייה ולא להתמוטט בגלל טעויות שנובעות מביורוקרטיה או אי ידיעת התחום.

כמעט כל עמותה תקום ותיפול על תרומות ולכן כל אפשרות למשוך תורמים נוספים להשקיע ולעזור לעמותה לפרוח היא מבורכת. סעיף 46 לצורך הכרה בתרומות לצרכי מס הוא אולי הסעיף החשוב ביותר עבור כל עמותה רשומה שרוצה לגייס משאבים כלכליים לטובת הרעיון שלה. סעיף 46 מאפשר למעשה לכל תורם לתרום סכום מינימום מסוים המשתנה מדי פעם (כרגע הסכום עומד על 180 שקלים) ולקבל זיכוי מס. סעיף 46 הוא חיוני מאוד לכל עמותה שכן בעזרתו ניתן לגייס כספים רבים ולעזור לעמותה לפרוח ולהשיג את מטרותיה.

סעיף 46 לצורך הכרה בתרומות לצרכי מס – למשוך את התורמים

עמותה שאינה השיגה את סעיף 46 היא עמותה שיהיה לה קשה מאוד לשרוד מבחינה כלכלית. סעיף 46 לצורך הכרה בתרומות לצרכי מס הוא הדרך הקלה והפשוטה ביותר של עמותות להשיג תורמים פוטנציאליים ולמשוך אותם לתרום דווקא לעמותה שלהם. בעלי חברה או בעלי עסקים שרוצים לתרום יעדיפו כמובן לקבל על התרומה שלהם זיכויי מס ובכך הם מרוויחים למעשה פעמיים: גם תורמים לעמותה שקרובה לליבם וגם מקבלים הטבות כלכליות שיכולות לסייע להם בעסקים הפרטיים שלהם.

גם עצמאיים יכולים לתרום

תורמים רבים הם בעלי חברות ובעלי עסקים אבל ישנם גם עצמאיים שתורמים לעמותה שהרעיון שלה נוגע בהם. עצמאיים צריכים למלא את הדוח בסוף השנה ואליו לצרף את התרומה כדי לקבל את הזיכוי במס. עצמאי שמרגיש שיש בו את הרצון לתרום ולעזור לעמותה שעושה את המעשים שהיה רוצה לעשות בעצמו או שמרגיש הזדהות עם הרעיון בהחלט יכול גם לעזור לעמותה מבחינה כלכלית.

גם שכירים יכולים לעזור לעמותות

סעיף 46 לצורך הכרה בתרומות לצרכי מס מאפשר גם לשכירים לתרום לעמותה ולהם זה אפילו משתלם הרבה יותר שכן הם יכולים לקבל את הזיכוי כבר בתלוש המשכורת הקרוב. כמובן שיש להגיש את התרומה למעסיק ולעבור תהליך מסוים אך בניגוד לבעלי חברות או עצמאיים אינם צריכים לחכות לסוף שנת המס כדי לקבל את ההטבה.

סעיף 46 הוא כמעט סעיף חובה שיהיה לכל עמותה, כל עמותה מנסה בכל כוחה לקבל את האישור לסעיף זה כיוון שכולם מבינים את החשיבות והכוח שיש לסעיף זה. תורמים רבים שכן רוצים לתרום לעמותה כזו או אחרת אך מגלים כי אין להם את האישור לסעיף 46 נמנעים מלעשות זאת ולמעשה העמותה עלולה להפסיד סכומים לא מבוטלים בכל שנה. 

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »