אתה קונה אותי ואני אותך

יהודה גולן

חברת וילאר השקעות, שהיא חברת נדל"ן המחזיקה נכסים גם במודיעין וסביבתה, הודיעה לחברת "מגה אור" שבשליטת צחי נחמיאס משילת, כי החליטה למכור ל"מגה אור" את חלקה בחברה המשותפת לשתי החברות בשם "מגה וילאר". זאת על פי הסכם קיים שנחתם בין החברות לפני מספר שנים.

וילאר הודיעה למגה אור כי היא מפעילה בהתאם להסכם הקיים ביניהן מאז קיץ 2009, את מנגנון BMBY ('במבי') ובתירגום חופשי: "קנה אותי ואני אקנה אותך", שמופיע בהסכם. מנגנון 'במבי' הוא הסדר שמקובל בשותפויות בין שתי חברות לגבי נכס או חברה שלישית שנמצא בבעלותם המשותפת.

וילאר השקעות ומגה אור מחזיקות ביחד ב"מגה וילאר", בחלקים שווים. נכסיה העיקריים של החברה המשותפת מגה וילאר הינם מרכז לוגיסטי באזור התעסוקה של מודיעין, אשר מושכר לחברת ג'קי ליין בע"מ ובנוסף לכך בבעלותה עוד מגרש, אף הוא בפארק הטכנולוגי במודיעין.

בספרי החברה, כפי שעולה מהדיווח לבורסה, שווי חלקה של וילאר בנכסי "מגה וילאר" עומד על 16 מיליון שקל. כך שהעיסקה תכניס לוילאר 35 מיליון שקל על ההסכם הקודם, מה שישאיר בידיה רווח גדול.

על פי הדיווח לבורסה נודע כי ב-25 לפברואר 2015 מסרה וילאר נכסים הצעה בלתי חוזרת למכור למגה אור את מניות מגה וילאר שבבעלותה, בתמורה לסכום כולל של 35 מיליון שקל בתוספת מע"מ. או לחילופין – לרכוש מוילאר נכסים את מניות מגה אור בתמורה לסכום כולל של 35 מיליוני שקל בתוספת מע"מ, על פי הסכם ה'במבי'.

במסגרת ההסכם יש לפרוע את הלוואות הבעלים שהועמדו על ידי בעל המניות אשר ימכור את החזקותיו במסגרת ההליך. וילאר נכסים ומגה אור העמידו, כל אחת, הלוואות בעלים אשר יתרתן נכון למועד דיווח זה הינן כ-40 מיליון שקל לכל צד.

בהתאם להסכם בעלי המניות, על מגה אור להודיע בתוך 60 יום מקבלת ההודעה האמורה על החלטתה האם לרכוש מוילאר נכסים את מניות מגה וילאר שבבעלותה, או למכור לוילאר נכסים את מניות מגה וילאר שבבעלותה. מגה אור טרם החליטה לגבי העיסקה ותשמור את ההחלטה למועד מאוחר יותר.

2015-03-08 00:00:00
2015-03-08 00:00:00

כתבות נוספות

סופסוף יש להם בית

לאחר עיכוב בן חצי שנה נפתח מתחם הדיור לצעירים על הרצף האוטיסטי במודיעין, בו יתגורר 24 דיירים בשלוש דירות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך