פעמיים כי טוב

יהודה גולן,

האם הרעיון לפתוח במקביל שני מרכזים מסחריים באותה שכונה היה מוצלח – את זה נדע בחודשים הקרובים. בינתיים המרכזים המסחריים "יורו שופס" בשדרות מנחם בגין ו"מוריה סנטר"  במעלה הגבעה (המרחק בקו אווירי כ-500 מטרים) נמצאים בהליכי פתיחה, מי יותר ומי פחות. ב"מוריה סנטר" כבר יש מספר עסקים פעילים. ב"יורו שופס", למרות שהמבנה קיבל טופס 4 לאיכלוס, עדיין לא נפתחו החנויות ובמקום עובדים על השיפוץ, הנגרות, התאורה והצבת השלטים.

השלט הראשון שנראה לעין ב"מוריה סנטר" הוא של בית הקפה מרשת "קפה ג'ו". נכנסנו פנימה, לסניף שבו עסקו הפועלים במרץ רב בהקמת מערכת תאורה ובהקמת קיר לבנים. נורית אביטל, הזכיינית המקומית, מקפידה להיות נוכחת בכל יום של עבודות ולבדוק עד רמת הבורג מה עושים הפועלים. כמו שזה נראה, המקום מסתמן כסימפטי ומזמין. "תראו את תנור הטאבון שלנו", אומרת אביטל. "כאן המטבח פתוח בחלקו כך שהלקוחות יראו איך מכינים להם את האוכל. מהתנור, כל הריחות יתפשטו בבית הקפה. תענוג".

בחלק הפתוח של המטבח יש דלפק ארוך ומסביב מקום רחב לישיבה של כמה עשרות אנשים. לשאלה "מה עם קפה 'ארומה' הסמוך?" אביטל משיבה: "לכל אחד יש את האנשים שמתאימים לו. לקפה ג'ו יש שם מצויין ואנחנו יודעים את זה".

בינתיים נכנסים ויוצאים בעלי מקצוע, אנשי התאורה, איש הלבנים שמקים את הקיר מאחורי הדלפק, איש הרישוי שבא לראות שהכל עומד בדרישות העירייה, עוד אחד או שניים אולי אנשי הביטוח שבאו להעיף מבט. אביטל לא רוצה להתחייב על תאריך הפתיחה אבל מדבריה ומהינהוני ראשה ניתן להבין שזה יקרה בתוך זמן קצר, עניין של מספר שבועות.

* * *

ב"יורו שופס" אין עדיין תנועת קונים ותושבים כי פשוט אף חנות עדיין לא פעילה. מסביב עדיין חומרי בניה מפוזרים, פה ושם פועל מכניס ציוד לאחת החנויות. רק בעסק אחד ממש עובדים במרץ – זהו ה"וופל בר" של גילי זייד. המקום מתגלה כעסק שימכרו בו לא רק וואפלים אלא גם קשת רחבה של מוצרים אחרים, מפסטות וסלטים ועד למאפים ושתייה מסוגים שונים.

בפנים עובדים במרץ על התאורה. זייד מתכנן את מיקום השלט הגדול שייתלה מעל הכניסה. הוא מאחד היישובים הצפוניים למודיעין ועדיין לא ממש מכיר את העיר. "אבל מודיעין הוא מקום טוב לעסקים כאלה, בדקנו והחלטתי לבוא לכאן". הוא אומר.

הוא מפקח מקרוב על אנשי מיזוג האוויר שמכניסים את הצנרת ואת יחידת הקירור לחלל הגדול של העסק. השם שלו מזמין את השאלה החטטנית משהו "אתה קשור למשפחת זייד מתקופת השומר"?", והוא מפתיע בתשובה: "כן! קרוב של סבא שלי היה השומר אלכסנדר זייד, זה על הסוס שכל הזמן גונבים את הפסל שלו".

* * *

חלקו הגדול של בניין "יורו שופס" צבוע בכחול חזק "שמטריף את דעתי" אומר זייד. כשמזכירים לו כי העירייה דרשה לצבוע את הבניין בכחול כדי לשלבו עם הפרגולות הכחולות של בנייני השכונה הוא מהנהן בראשו אבל לא מבין את ההגיון: "למזלי אני שם פה שלט גדול מעל הכניסה לעסק כך שלא יראו חלק מהצבע הכחול הזה", הוא מתנחם.

מה קורה עם שאר העסקים כאן?

"יגיעו. יקח עוד זמן אבל אני יודע שיגיעו לכאן עוד עסקים. אמנם מתחילים לעבוד בשיפוץ והכנה של עוד עסקים אבל יקח כמה שבועות. לדעתי בקיץ המקום יתחיל בתנועת לקוחות של ממש".

* * *

היזמים בשני המרכזים השתדלו מאד לגוון עם עסקים שונים כדי שלא לפתח תחרות מיותרת. כך ייפתח ב"יורו שופס" סניף של "סופרפארם" ו"מוריה סנטר" סניף של "ניו פארם". ב"יורו שופס" משווקת החברה שטח למשרדים בהיקף של 400 מ"ר, הנמצא בקומה השנייה של המבנה. שטח זה ניתן לפיצול ומתאים למגוון שימושים ביניהם משרדי תיווך, משרדי רופאים, עורכי דין, רואי חשבון ועוד. בשדרת החנויות פרט לסופרפארם יגיע בעתיד הקרוב גם סניף  קואופ שופ, פיצריה, גלידרייה פלדמן, מכון יופי, מעבדת סלולר, מכבסה, והוופל בר שכבר עומד להיפתח ועוד.

מרכז "יורו שופס" משתרע על שטח כולל של כ-8,400 מ"ר. חברת "יורו ישראל" השקיעה בהקמה כחמישים מיליון שקל. הוא בן שתי קומות ויכלול גם גינון ציבורי, חניון פתוח וכן חניון תת קרקעי בן כ-230 מקומות חניה, ללא תשלום.

את "מוריה סנטר" הקימה חברת "גיא ודורון לוי", שהשכירה כבר כמעט את כל השטחים לרשתות מובילות בהן רשת ארומה שכבר פועלת, רשת בתי הקפה ג'ו , מכבי שירותי בריאות  ודואר ישראל, שכבר נפתחו, רשת ניו פארם, פיצה פרגו, גלידת אלדו, "סופר טוב" שכבר פועל ועוד. 

בתמונה מרכז יורו שופס בשכונת מוריה. צילום אינגריד מולר

2017-05-29 01:00:00
2017-05-29 01:00:00

כתבות נוספות

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

תנובה מגיעה למודיעין

בעוד מספר שבועות תעביר החברה את פעילות המרכז הלוגיסטי האוטומטי שלה מחולון לפארק הטכנולוגי בעיר, בהשקעה של 350 מיליון שקל

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

להסתפק במה שיש

אחרי שקראתי את נתוני המחקר של משרד החינוך והזדעזעתי עמוקות, התחלתי לחשוב שבהתחשב במצב אולי עדיף לי להיות אופטימי

המשך קריאה »

ועכשיו למאני טיים

עירוני מודיעין הפסידה לנתיבות, מובילת הטבלה, אבל הבטיחה את מקומה בפלייאוף ותחכה כעת לראות מי יהיו היריבות במאבק על העלייה

המשך קריאה »

צפוף פה, צפוף

חודשיים אחרי הפתיחה החגיגית של מועדון הגריי במע"ר ומבקרים רבים במקום מדווחים על צפיפות בלתי נסבלת: "אי אפשר לזוז, אפילו המלצרים לא מצליחים להגיע לשולחנות" • בעלי המועדון: "נמשיך להביא מוזיקה ותרבות איכותית שישמחו את תושבי מודיעין"

המשך קריאה »

תוכן שיווקי » אולי יעניין אותך