שכר טרחתם כ-15 מיליון שקלים

יהודה גולן
2014-05-20 01:00:00
2014-05-20 01:00:00

ביום ראשון השבוע אישר סופית בית המשפט המחוזי בתל אביב את שכר הטירחה של עו"ד חגי אולמן ורואה חשבון אייל גבאי, תושבי מודיעין ונאמני הסדר החוב של קונצרן איי.די.בי שבשליטת מוטי בן משה, תושב מודיעין אף הוא. השניים צפויים לקבל סכום עתק שינוע סביב 14-15 מיליוני שקלים עבור עבודתם במהלך התנהלות הסדר החוב שנמשך שנתיים ימים.

הסכום איננו סופי מכיוון שהוא מורכב מסכום כסף במזומן וכן מניות של איי.די.בי שיקבלו השניים כאחוז מסויים מהעיסקה. רק ביום התשלום עצמו ניתן יהיה לדעת במדוייק מה הסכום.

במהלך עבודתם בגיבוש הסדר החוב קיבלו השניים תשלום על פי תעריף שעתי עבור עבודתם בגובה 800 שקלים ברוטו לכל שעת עבודה. בתחילת העבודה מינה השופט יורם אורנשטיין את אייל גבאי כיועץ הכלכלי של הסדר החוב ואת עו"ד חגי אולמן ממשרד עורכי הדין של יהודה רוה ושות' כמשקיף מטעם בית המשפט.

לאחר שהסדר החוב גובש, עם הישג מוערך של החזרת כ-70% מכספי הנושים לידיהם, מינה בית המשפט את השניים לנאמני ההסדר שילוו את שלבי התקדמות ההסדר וביצועו בפועל. לפני מספר שבועות הגישו השניים את דרישת התשלום לבית המשפט שמבוססת כאמור על תשלום במזומן מתוך כספי קופתה של איי.די.בי וכן מניות של חברת איי.די.בי.

בראיון ל'מודיעין News" אמר עו"ד אולמן כי "תיק איי.די.בי הוא ללא ספק שיא הקריירה המקצועית שלי כעו"ד ואני מלא סיפוק על כך שהצלחתי להחזיר לנושים את הכספים שהשקיעו בחברה". גם אייל גבאי הגדיר את תיק איי.די.בי כ"תיק חיי".

אלא שמעבר לכך, תיק איי.די.בי שעמד בעין הסערה הציבורית במשך שנתיים, הזניק לפחות את עו"ד אולמן למעמד של פרקליט מוכר ומומחה להסדרי חוב, אם כי הוא בעל ניסיון רב בהסדרי חוב ופירוקים כמו למשל בחברת הבניה חפציבה וברשת המרכולים "קלאבמרקט".

( צילום יחצ)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »