כמה עולה ניתוח אף, ועל מה אסור להתפשר?

אופיר אריה

נתחיל מהסוף, ניתוח אף נע בין המחיר הנמוך ביותר שהוא כ-6,000 ש' ויכול להגיע למחיר גבוה של 17,000 ש', לפי משתנים שונים. השאלה כמה עולה ניתוח אף נענית בדרך כלל בתשובה – תלוי בכמה מרכיבים. יש למחיר הניתוח כמה סיבות וכל אחת מהן משנה את המחיר לפי הרופא שמנתח אותה. מחיר הניתוח נקבע בראש ובראשונה על ידי המטופל, מצבו, הדרישות שלו והסיבות שבגללן הוא עושה את הניתוח. אם מדובר בניתוח פשוט יחסית לתיקון קל ולא דרסטי, כאשר מבנה האף ומצבו הרפואי של המטופל רגיל וללא בעיות מיוחדות, אפשר בהחלט להגיע למחיר נמוך יחסית. אם הניתוח מתבצע בגלל בעיות בדרכי הנשימה, כך שהניתוח מורכב מאוד ודורש התערבות כירורגית מורכבת, המחיר מושפע כלפי מעלה. יש שני סוגי ניתוח אף, פתוח וסגור, כלומר בהרדמה חלקית או מלאה כאשר הרדמה מלאה נועדה לניתוחים המורכבים יותר והיא דורשת גם אשפוז. אשפוז מייקר עוד יותר את הניתוח.

מיהו הרופא המטפל?

זהות הרופא המטפל, המוניטין שלו, המומחיות שלו והדרישות ממנו בזמן העבודה קובעות כמה עולה ניתוח אף. זה יכול לעלות אלפי שקלים מעל הממוצע שהוא כ-11,000 ש'. זה כולל את כל המיומנות שרכש עם הניסיון והידע הרב שלו, ולכן הוא נדרש לניתוח כזה על ידי המטופל. מחיר ניתוחי אף מושפעים משום כך גם מהצוות הרפואי הנדרש למשימה, כאשר ככל שיהיו יותר אחיות ואנשי מקצוע, אולי אף רופא נוסף, כך גם המחיר יעלה. בדיוק בגלל זה גם לא מפרסמים מחירון קבוע לניתוחי אף. אי אפשר אף פעם לדעת מה יהיו הדרישות בניתוח ולכן רק אחרי פגישת ייעוץ עם הרופא והערכה מקצועית של המצב ושל המטופל אפשר יהיה לקבל הצעת מחיר מסודרת. א אתם מקבלים סבסוד מקופת החולים שלכם זה הזמן לברר ולעדכן גם את הרופא. זה יכול להשפיע על המחיר, כמובן.

 

 

מחירי ניתוחים

מכל מגוון הטיפולים והניתוחים ניתוח אף הוא הנפוץ ביותר, אבל להבדיל מניתוחים סטנדרטיים, בדיוק כפי שלכל אדם יש את הנתונים הטבעיים שלו, כך גם לניתוחים פלסטיים יש את הקריטריונים המשתנים שקובעים את מחירם. עם זאת, זה עדיין יכול להשתנות מרופא לרופא, כך שסקר שווקים יכול להועיל לכם. לא תראו מחירון מתפרסם בגלוי אבל תוכלו להעריך כמה עולה ניתוח אף גם לפי המוניטין של הרופא שתיגשו אליו. הטווח גדול, כפי שראיתם, והמשתנים נלקחים בחשבון בנפרד.

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »