בשישי הקרוב: סע מסביב

יהודה גולן
2016-11-24 00:00:00
2016-11-24 00:00:00

ביום שישי הקרוב  יתקיים בעיר מירוץ מודיעין . בשל אורכו של המירוץ וכמות המשתתפים הרבה שישתתפו בו צפויים להיחסם לתנועה החל מהשעה 07:45 ועד לשעה 11:30 הרחובות שלאורכם תתקיים התחרות.

השנה, בשונה משנים קודמות, לא תתאפשר הכניסה לעיר דרך צומת מכבים אלא רק באמצעות צומת שילת וצומת הפארק הטכנולוגי. בנוסף, רחוב עמק דותן ייחסם לתנועת כלי רכב משני צידיו בקטע שבין דרך יאיר פרג לרחוב עמק יזרעאל. לבאים מכיוון רחוב כליל החורש תתאפשר פניה ימינה בלבד לרחוב עמק דותן. לנוסעים על רחוב עמק דותן מכיוון מרכז מרלז לכיוון פארק הדגים, תתאפשר פניה ימינה בלבד לרחוב עמק יזרעאל.

לא תתאפשר נסיעה מכיוון רחוב עמק החולה לכיוון רחוב עמק יזרעאל. ביציאה מרחוב נחל ירקון לכיוון עמק יזרעאל תתאפשר פנייה ימינה בלבד. לא תתאפשר כניסה או יציאה לרחוב נחל בצת ולא תתאפשר יציאה מרחוב עמק יזרעאל לכיוון עמק דותן. ביציאה מרחוב נחל בזק לכיוון רחוב עמק יזרעאל תתאפשר פניה שמאלה בלבד.

צדו המערבי של עמק יזרעאל יהפוך לכביש דו סטרי מכיוון רחוב עמק דותן לרחוב עמק החולה. גם דרך פרופ' יאיר פרג תחסם לתנועה, מצומת עמק דותן ועד כיכר הכניסה לרעות בנתיב המזרחי. הכניסה והיציאה מרעות תתאפשר רק לכיוון צפון, דרך יאיר פרג ובהמשך דרך רחוב עמק החולה. שדרות המכבים ייחסמו לתנועה לשני הכיוונים ולכן כניסה ויציאה ממכבים תתאפשר מכיוון דרך הראשונים בלבד. שדרות מנחם בגין ייחסמו לתנועה בשני הכיוונים מכיכר הגבורה בכניסה לרעות ועד לכיכר סמוך לפניה לרחוב לאה אמנו. הנסיעה תתאפשר בכביש הפנימי הצמוד לבתים.

בעירייה מבקשים מתושבי רחוב עמק דותן שלא להחנות את רכבם על ציר המרוץ בין הבתים 1-37 אלא בחניות הבניינים בלבד ומדגישים כי רכבים שיחנו על ציר זה יגררו. עוד הדגישו השבוע כי הנהגים מתבקשים לנסוע על פי שילוט ההכוונה בכבישים ועל פי הכוונת השוטרים והסדרנים. הרחובות ייחסמו וייפתחו לתנועה בהתאם להתקדמות המרוץ.

בסוף כולם מגיעים. השאלה איך

מירוץ מודיעין ה-12, אירוע הספורט הגדול של העיר, ייערך ב- 25.11.16 בהשתתפות אלפי רצים מהעיר ומחוצה לה.  בשלב זה הרץ הצעיר ביותר במירוץ הוא בן ארבע (ועתיד לרוץ במסלול העממי) ואילו הרץ המבוגר ביותר הוא בן שבעים (ועתיד לרוץ במסלול התחרותי שארכו עשרה ק"מ).

מי שטרם נרשם למירוץ יוכל לבחור באחד מבין שלושה מסלולי ריצה תחרותיים של 1.8, 5 ו-10 קילומטרים או במסלול עממי של 1.8 קילומטרים המתאים גם לבעלי צרכים מיוחדים, כאשר ההרשמה מתבצעת באמצעות אתר עמותת סחלבים.

כך תגיעו בשלום לקו הסיום

לקראת המירוץ, פרסמו באגף הספורט עשרה טיפים לריצה נכונה ובטוחה שישמשו את הרצים במקצים השונים:

הכירו את המסלול – המירוץ יערך בעוד כשבועיים ואם אתם שואפים להשיג תוצאה מעולה, מומלץ לנצל את הזמן שנשאר כדי לרוץ במסלול, להכיר את הפניות, העליות והירידות, לראות איך גופכם מגיב ולהתכונן מראש. למי שמעוניין יערכו דרך אגף הספורט שתי ריצות הכנה ייעודיות במסלול ב11.11 וב-18.11.

מירוץ דורש מנוחה – יום יומיים לפני המירוץ מומלץ להימנע מפעילות גופנים מאומצת. בשלב זה הסתפקו בתרגילי גמישות ותדאגו שהריצה הארוכה האחרונה שלכם תהיה לפחות שלושה ימים לפני, כך שהגוף שלכם יספיק לנוח ולהתאושש לקראת המירוץ.

נעליים וביגוד – חובבי ספורט כבר יודעים שביגוד ספורטיבי הוא לא רק ליופי, מומלץ לרוץ עם בגדים אווריריים שייספגו את הזיעה ולא ייצרו התנגדות מול הרוח. חולצות המירוץ שיחולקו לרצי ה-5 וה-10 ק"מ מתאימות במיוחד. לגבי נעלים, כדאי להחליט מראש עם אילו נעלים תרוצו ומומלץ שלא לרוץ עם נעליים חדשות שלא רצתם איתם בעבר.

לאכול נכון – במהלך הריצה הגוף שורף בעיקר פחמימות ולכן מומלץ לאכול 4-5 שעות לפני המירוץ או ערב לפני, ארוחה המבוססת בעיקר על פחמימות מורכבות (לחם, פסטה, תפו"א תירס ועוד). בנוסף, בשביל לספק אנרגיה לגוף מומלץ לאכול כ-30-60 דקות לפני היציאה לדרך מנת פחמימות מוגדרת של כ-15 גרם. חטיף אנרגיה, חופן קורנפלקס, בייגלה, פריכית או פרי יעשו את העבודה.

לשתות לחיים – עשר דקות לפני המירוץ מומלץ לשתות כוס אחת של מים. מיד לאחר המירוץ, בשביל להחזיר נוזלים לגוף, מומלץ לשתות בהדרגתיות ליטר מים או משקה איזוטוני. בכל מקרה, לא מומלץ לשתות יותר מדי מים. צריכה של מעל שלושה ליטר מים עלולה להיות מסוכנת.

לא לוותר על חימום – לפני הריצה חשוב מאוד לעשות חימום דינאמי. החימום כולל הנעה של המפרקים, תרגילי תנועה  וכן ריצה קלה או הליכה. בניגוד למה שהיה נהוג לחשוב בעבר את המתיחות מבצעים בסוף. בבוקר המירוץ יערך חימום מודרך בפארק הדגים כך שהשתתפות בו תוכל "לסגור לכם את הפינה".

קצב הריצה – יריית הזינוק נשמעה, והנה אתם שועטים קדימה בשביל לנסות ולתפוס יתרון להמשך הריצה. עם זאת חשוב שתדעו שאת הריצה מומלץ דווקא להתחיל לאט, כדי שהגוף לא יתחמם ויתעייף מהר מידי. אם תרצו להוריד את טמפרטורת הגוף בזמן הריצה כדאי להוריד את קצב הריצה להליכה כל כמה קילומטרים ולהעלות בהדרגה.

ריצה נכונה – כבר למדנו שבספורט טכניקה זה הכל ולכן בשביל לעזור לגופכם להיות אפקטיבי יותר, מומלץ לשמור במהלך הריצה על ראש מורם, עם מבט קדימה, בשביל לא ליצור לחץ על הצוואר. בנוסף, כדאי לרוץ עם ידיים קרובות לגוף וכתפיים משוחררות. מידי פעם יש לנער קצת את הידיים ולשחרר את הכתפיים.

נשימות – למרות שנשימה היא פעולה טריוויאלית, נשימה נכונה ועמוקה יכולה לשפר רבות את הריצה שלכם. מומחי ריצה רבים ממליצים לנשום דרך האף מפני שנשימה דרך הפה עלולה לייבש את הריאות ולגרום לקוצר נשימה. אנחנו ממליצים שתנשמו איך שנוח לכם, רק חשוב שתשמרו על קצב נשימות אחיד.

מתיחות – חציתם את קו הסיום וקבעתם את התוצאה שרציתם, זה בדיוק הזמן לעשות מתיחות. בתום המירוץ יש להקפיד על הליכה של מספר דקות להורדת הדופק והתאוששות. לאחר מספר דקות בודדות של הליכה משחררת, מומלץ לבצע מתיחות לשרירים בכדי לעזור לגוף לשמור על הגמישות והאלסטיות של השרירים והרגשה כללית טובה.

בתמונה: המרוץ בשנה שעברה. צילום דובר העיריה

כתבות נוספות

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »