פסח בפתח: מתקנים לביעור חמץ, הגעלת כלים וגם קייטנות

ערן קמינסקי

בערב חג הפסח, יום שישי ה-22 באפריל, יוצבו מתקנים לשריפת חמץ בשמונה מוקדים ברחבי העיר: שדרות האורנים 10 בסמוך לבית הכנסת "אחוה ורעות", רחוב הנביאים 22 ברחבת בית הכנסת "קול יעקב", רחוב בדולח 10 ברחבת בית הכנסת "אוהל רחל", רחוב שרה אמנו 55 ברחבת בית הכנסת "קהילת אל-עד", רחוב תלתן ברחבת הכורכר בסמוך לבניין של "טרם" ו"מכבי", רחוב חשון 10 ברחבת בית הכנסת "בן פורת יוסף", רחוב נחל צין פינת נחל פארן וברחוב נחל צלמון 21 ברחבת בית הספר "משואת נריה" והאולפנה.

המתקנים יוצבו במקומות אלה עד לשעה 12:00, ולאחריה הם יאספו ויפונו על ידי עובדי אגף שפ"ע. מהעירייה נמסר כי התושבים מתבקשים לנהוג ביתר זהירות בעת שריפת החמץ.

בעירייה הדגישו גם השבוע כי התושבים מתבקשים להקדים ולהוציא גזם וגרוטאות לנקודות האיסוף טרם החג ועד ליום ראשון 17.04.16, בשעה 08:00, והזכירו כי לאחר מועד זה חל איסור מוחלט על הוצאת גזם וגרוטאות ותבוצע אכיפה מוגברת בעיר על ידי הפיקוח העירוני.

בנוסף, בימים אלה העמידה לשכת הרבנות של העירייה לרשות הקהל עמדות שכונתיות להגעלת הכלים ברחבי העיר. העמדות ייפרשו כך שבכל יום תפעל עמדה באחת משכונות העיר.

ביום ראשון 17.4.16 בין השעות 19:00-16:00 תפעל עמדה בשכונת אבני חן, ברחבת בית הכנסת "אבני החושן" שברחוב הבדולח. ביום שני 18.4.16 בין השעות 19:00-16:00 תפעל עמדה להגעלת כלים בשכונת מוריה, ברחבת מקווה כלים ברחוב יעל הגבורה. ביום שלישי 19.4.16 בין השעות 19:00-16:00 תפעל עמדה להגעלת כלים ברעות, ברחבת בית הכנסת "אחוה ורעות" בשדרות אורנים. ביום רביעי 20.4.16 בין השעות 19:00-16:00 תפעל עמדה להגעלת כלים ברחבת מקווה גברים ברחוב עמק דותן.

"מיני קייטנה" בחופשה

גם חופשת הפסח מתקרבת. בכדי לתת מענה חינוכי וחוויתי בתקופה זאת, נערכו בעמותת סחלבים כמדי שנה להפעלת סדנאות מגוונות המתאימות לגילאים השונים.

הסדנאות, שהן למעשה "מיני" קייטנות, יפעלו במשך שישה ימים בין התאריכים 13-20/4 משעות הבוקר ועד הצהריים, כאשר ילדים בגילאי 5-12 יוכלו לבחור מבין תשעה תחומים בהם יתקיימו סדנאות. השנה שולבו גם סדנאות בנושאי טבע ובעלי חיים, כאשר הילדים יוכלו ליהנות מפעילויות ייחודיות דוגמת יצירת חבלים, הישרדות בטבע ומשחקי יערנים. במהלך הסדנה "חוקרי טבע" ילמדו הילדים גם על חיי הבר ויחקרו את הנושא.

סדנה נוספת מעניינת היא סדנת אילוף כלבים, כאשר כל ילד יקבל כלב צמוד אותו יבחר בתחילת הסדנה (או לחילופין יגיע עם הכלב האישי מהבית) ויחד עמו ילמד על עולם הכלבים ויתנסה באילוף למתחילים. במהלך הסדנה, שתועבר על ידי מדריכים מנוסים, יעשה שימוש בציוד אילוף מקצועי ובמתקני אג'ליטי – ספורט אילוף כלבני חביב ומשעשע הכולל מעבר מכשולים. נוסף על סדנאות אלו יוכלו הילדים ליהנות גם מסדנת אומנות ותיאטרון, סדנת אומנויות לחימה, אומנות עיצוב בנייר, מבוכים ודרקונים, החלקה על גלגליות ועוד. פרטים נוספים על הסדנאות באתר עמותת סחלבים.

בתמונה. כך זה ייראה. כמו מנגל, רק ללא רשת (צילום: דובר העיריה)

כתבות נוספות

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

המשך קריאה »

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »