מתלבטים? הנה הצעה לפתרון

רועי מזרחי
2017-03-09 10:48:53
2017-03-09 10:48:53

החיים מזמנים לנו הרבה הזדמנויות בכל התחומים. ההחלטה שנקבל תשפיע על המשך חיינו. לו רק יכולנו לראות את התוצאות הצפויות אם נלך בכל כיוון ורק אז לקבל את ההחלטה… אבל בפועל אנחנו מתלבטים, שואלים את המשפחה והחברים, לפעמים מקבלים החלטה ולעיתים נשארים באותו המקום. בעשורים האחרונים ישנו גידול  משמעותי בפניות ליועצים. כך למעשה מתקיים ענף של ייעוץ שהולך ומתרחב עם הביקוש: ייעוץ עסקי, ייעוץ לכלכלת הבית, יועצי משכנתאות (שלא מטעם הבנק),  יועצות הנקה, יועצות שינה ועוד. גם ייעוץ נומרולוגי צבר תאוצה וככל שיותר אנשים מתוודעים אליו, המעגלים מתרחבים עוד ועוד נחשפים לייעוץ שכולל בתוכו שלל תחומים.

מהו ייעוץ נומרולוגי?

הייעוץ הנומרולוגי מתייחס להיבטים שונים בחייו של האדם. ייעוץ זה אינו חד מימד, אלא כללי. הוא ניתן גם בשאלות ספציפיות בהן מבקשים להתייעץ, וגם בפרשות דרכים. הייעוץ ניתן בנושאים מגוונים ונרחבים, למשל:

 1. זוגיות – התאמה זוגית, חוסר מציאת בן/בת זוג מתאימים, ייעוץ בבעיות נישואים ועוד.
 2. פריון וילודה – בייעוץ הנומרולוגי ניתן לבדוק גורמים מעכבים, זמן מתאים להתעברות ועוד.
 3. קריירה ופרנסה – מתי הזמן הנכון לבקש העלאת שכר, האם כדאי לעשות הסבה מקצועית – לאיזה תחום ומתי, האם להיות שכיר או עצמאי, בדיקת שותפים בעסק, בדיקת האופק בקריירה ועוד.
 4. לימודים – מהו מסלול הלימודים המתאים, תחום לימודים, מתי כדאי להתחיל ללמוד כדי להגדיל את ההצלחה, היכן ועוד.
 5. ילדים – כיצד להתנהל במערכת יחסים עם הילדים (קטנים או בוגרים), כיצד לכוון אותם ועוד
 6. משפחה – מערכות יחסים עם בני המשפחה המורחבת: חמות, כלות וחתנים, הורים, גיסים, אחים ואחיות… (גם בכל הנוגע לענייני כספים וירושות).
 7. מגורים – מעבר מגורים מתי הזמן המתאים ביותר, מקום מגורים הנכון ביותר ועוד.

אם רק יכולנו לראות מראש את התוצאה…

בסרט "דלתות מסתובבות" משנת 1998, מגלמת השחקנית גווינית פלטרו, את הלן, אשת יחסי ציבור מצליחה, המפוטרת מעבודתה וחוזרת הביתה כלעומת שבאה. היא אמורה לחזור ברכבת ומכאן מתחילה למעשה העלילה, המתפצלת לשני מצבים:

 1. מצב בו היא מפספסת את הרכבת, נפגעת בתאונה קלה ועד שהיא חוזרת מבית החולים, האקסית של חברה גרי עוזבת את הבית ולגרי נותר להחליט במי מבין השתיים הוא בוחר.
 2. מצב בו  היא מספיקה לעלות לרכבת ברגע האחרון. היא מגיעה לביתה בדיוק בזמן למצוא את בן זוגה גרי בוגד בה עם חברתו הקודמת, ועוזבת את הדירה.
  הלן חיה בסרט את שני הסיפורים בו זמנית ולצופים נותר לגלות מה היה קורה אילו.

הייעוץ הנומרולוגי מאפשר הצצה לאפשרויות הבחירה שעומדות בפני האדם, ולפוטנציאל התוצאה של כל אפשרות, כאשר הבחירה נמצאת בידיו של האדם המתייעץ. ניתן לומר כי הייעוץ הנומרולוגי נותן ערך נוסף לתהליך הייעוץ וההכוונה. הוא מאפשר בדיקה של התוצאות בכל מהלך שנבצע, עוד לפני שנבצע בפועל, וכך האדם יכול לבחור ולהחליט בצורה המתאימה לו ביותר.

איך מתבצע הייעוץ הנומרולוגי?

הייעוץ הנומרולוגי מתבסס על שמו המלא של האדם ועל תאריך לידתו. מתוך נתונים אלה, שם האדם, יום לידתו ותאריך הלידה המלא, ניתן לדעת מהם כישוריו, יכולותיו, אופיו ומהו ייעודו. הייעוץ הנומרולוגי מכוון לפי כל אלה בהתאם לעיתוי שבו נמצא האדם השואל. לדוגמא, אדם המתלבט לגבי הסבה מקצועית – בייעוץ הנומרולוגי נבדוק מהו העיתוי הנכון להסבה כזאת ולאיזה תחום כדאי לו לפנות. נבדוק מה יכול לעכב אותו בתהליך ההסבה ובכך למעשה יידע עם מה אמור להתמודד וינסה לפתור את המצב עוד לפני שיתקיים הקושי.

מהי נומרולוגיה?

הייעוץ הנומרולוגי נגזר מתורת המספרים – הנומרולוגיה (ביוונית). תורה זו עתיקה ושורשיה ביהדות. לפי תורת המספרים, הנומרולוגיה, לכל מספר ישנו אפיון אנרגטי. כל מספר מייצג תכונות חיוביות ושליליות. הנומרולוגיה מאפשרת לראות עיתויים ולבחון כך מתי כדאי לעשות מהלכים מסוימים (רכישת דירה, הריון, לימודים, נישואים וכו'). הנומרולוגיה בוחנת בעיקר את שמו של האדם בגימטריה, יום הלידה וצמצום כל תאריך הלידה כולל חודש ושנה. נתונים אלה מעלים את האפשרויות הנכונות והמתאימות לאדם השואל, מתוך נקודת המוצא כי "הכל צפוי והרשות נתונה". כלומר: ניתן לבדוק ולהתייעץ, לראות את העיתוי והפוטנציאל, אך הבחירה תמיד נשארת בידיו של האדם. הבחירה אישית וכך גם ההחלטה.
 

כתבות נוספות

צפירת אמת

פרשת החיילות-סוהרות שהוקרבו בידי שירות בתי הסוהר כדי להשיג "שקט תעשייתי" היא מהחמורות שידעה המדינה

דלתות מסתובבות

אחרי עונה טובה בקריית שמונה נדב נידם, שגדל בעירוני מודיעין, רצה לחזור למכבי תל אביב ואל המאמן שנתן לו צ'אנס ראשון בליגת העל. מבול ההחתמות הביא אותו בסופו של דבר בהשאלה אל הפועל ירושלים

כשמימון וצה"ל נפגשים במודיעין

השבוע בעיר: שירי מימון מגיעה לעיר עם להיטיה הגדולים ובליווי תזמורת צה"ל, לילה של כוכבים בגבעת רגב, חגיגת קיץ במע"ר והופעה של הגרובטרון

טובה לסביבה?

אישור תכנית המתאר החדשה קבע עובדות בשטח גם בנושא סוגיות סביבתיות רבות, ובקרב הפעילים הירוקים הדעות חלוקות

צפירת אמת

פרשת החיילות-סוהרות שהוקרבו בידי שירות בתי הסוהר כדי להשיג "שקט תעשייתי" היא מהחמורות שידעה המדינה

המשך קריאה »

דלתות מסתובבות

אחרי עונה טובה בקריית שמונה נדב נידם, שגדל בעירוני מודיעין, רצה לחזור למכבי תל אביב ואל המאמן שנתן לו צ'אנס ראשון בליגת העל. מבול ההחתמות הביא אותו בסופו של דבר בהשאלה אל הפועל ירושלים

המשך קריאה »

טובה לסביבה?

אישור תכנית המתאר החדשה קבע עובדות בשטח גם בנושא סוגיות סביבתיות רבות, ובקרב הפעילים הירוקים הדעות חלוקות

המשך קריאה »