איך לנצל את ימי החופשה הרבים שצברתם בעבודה

נמרוד
2015-11-23 00:00:00
2015-11-23 00:00:00

הידעתם שעובד בעל שנת וותק אחת עד ארבע שנות וותק זכאי ל-14 ימי חופשה שנתיים? הידעתם שעובד בעל שמונה שנות וותק זכאי ל-22 ימי חופשה בשנה? הידעתם שמספר ימי החופשה השנתיים שלכם הולך וגדל מדי שנת וותק? זה הזמן לתכנן את החופשה הבאה שלכם על חשבון ימי החופשה אותם צברתם בעבודה.

מספר מילים על החופשה השנתית

ימי החופשה להם אתם זכאים במסגרת מה שמכונה החופשה השנתית, הינו נתון הקבוע בחוק, ולפיו, לאורך ארבע שנות העבודה הראשונות שלכם במקום עבודה מסוים, תהיו זכאים ל-14 ימי חופשה שנתיים. משנת הוותק החמישית שלכם, תהיו זכאים ל-16 ימי חופשה, והחל מהשנה השמינית, הינכם זכאים ליום חופשה נוסף, וזאת עד למכסה כוללת של 28 ימי חופשה. נתונים אלו מתייחסים למכסת מינימום ימי חופשה אותם המעסיק מחויב להעמיד לרשותכם, והם אינם כוללים ימי חופשה נוספים המתווספים למכסה המינימאלית של החוק בהתאם להסכם העבודה אותו ערכתם מול המעסיק. כך או אחרת, מינימום ימי החופשה העומדים לרשותכם הינו שבועיים (14 יום), דבר המאפשר לכל אחד ואחת מכם, לצאת לנופש שנתי במגוון רחב של יעדים ברחבי העולם.

יוצאים לנופש מהנה

בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מספר רעיונות לנופש במהלך החופשה השנתית שלכם:

  • סוף שבוע ארוך בארץ- את ימי החופשה השנתית שלכם, תוכלו לבלות בחיק בני המשפחה הקרובה והחברים הקרובים, וכל זאת במסגרת סוף שבוע ארוך באחד מיעדי התיירות בארצנו הקטנה – גדולה.
  • טיול במזרח- לחופשה השנתית שלכם תוכלו להוסיף מספר ימים על חשבונכם, וליהנות מטיול בין שבועיים לשלושה במזרח הרחוק. כיום, תוכלו ליהנות מהיצע נרחב של טיסות למזרח, כמו למשל הטיסות שמציעה חברת פלייאיסט לתאילנד, היוצאות מישראל מדי יום לאורך כל ימות השנה.
  • שבוע באיי יוון או קפריסין – אפשרות נוספת לנופש במהלך ימי החופשה השנתיים שלכם כוללת בתוכה ביקור באחד מאיי יוון או קפריסין הקרובים אלינו.
  • טיול רכבות בין בירות אירופה- מעבר הגבולות החופשי של מדינות האיחוד האירופי, מאפשר לכל אחד ואחת מכם ליהנות מטיול אירופאי בין מספר מדינות במהלך שבועיים, וזאת במידה ואתם בוחרים להקדיש לכל בירה אירופאית בין יומיים לשלושה במהלך הטיול.

 

על מנת להיערך לחופשה השנתית שלכם, אנו ממליצים לכם בראש ובראשונה לבדוק מהו מספר ימי החופשה להם אתם זכאים. את הבירור תוכלו לעשות מול המעסיק, או לחילופין, מול מחלקת כוח אדם במקום עבודתכם. לאחר מכן, אנו ממליצים לכם לתכנן את תאריכי החופשה בהתאם לצרכים השוטפים של מקום העבודה, ולאחר מכן, לבחור את היעד אליו בו תרצו לנפוש ולבלות את ימי החופשה.

חשוב לדעת: ניצול ימי החופשה השנתית מתאפשר אחת לשנה, ולכן מומלץ לבדוק בהקדם מהו מספר ימי החופשה העומדים לרשותכם עד תום השנה. חופשה נעימה ומהנה.

 

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »