לא משנה לאן אתם טסים בקיץ, אתם חייבים לדאוג ל-3 הדברים הבאים

שי בילנסקי
2017-05-15 01:00:00
2017-05-15 01:00:00

טיול בחו"ל בתקופת הקיץ הוא כבר מזמן לא פריבילגיה של בעלי ממון בלבד. יותר ויותר ישראלים מנצלים את החופש הגדול והמחירים האטרקטיביים כדי לעלות על טיסה ולבקר מעבר לים. ההבדל היחיד הוא במאפיינים השונים של המדינות ובתקופת הטיול. בנוסף, יש לקחת בחשבון את הסידורים שמלווים כל סוג של טיול ואת האופי השונה של חופשה משפחתית לעומת סוף שבוע זוגי או רומנטי.

המתנה לרגע הנחיתה ביעד בשביל להכין חלק מהסידורים היא טעות נפוצה שעלולה לעלות ביוקר. הדרך למנוע אותה מראש היא לקבוע סדר עדיפויות ברור ולהקדיש זמן לדברים הבאים:

1. השכרת רכב

נכון להיום, השכרת רכב בחו"ל היא פתרון התחבורה הזמין והמשתלם ביותר ברוב מדינות העולם. לא משנה אם אתם נוחתים בארצות הברית או באירופה, רק רכב שכור יאפשר לכם להגיע ממקום למקום בלי להיות תלויים בגורמים אחרים. הרכב השכור יהיה צמוד אליכם ויחסוך זמן והוצאות.

הסוד הוא לדאוג להשכרת רכב עוד מהארץ, להיכנס לאתרי האינטרנט של החברות המובילות ולבצע השוואת מחירים. הזמנה מהארץ חוסכת את עוגמת הנפש של התנהלות בשפות זרות מול נציגי החברות. כמו כן, היא מאפשרת למצוא בקלות רכבים זמינים ואיכותיים להשכרה מבלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב.

2. הזמנת בתי מלון

בניגוד למה שנהוג לחשוב, הזמנת בתי מלון ברגע האחרון היא לא בהכרח זולה יותר בהשוואה להזמנת בתי מלון מראש. רוב בתי המלון יעניקו הנחות מפליגות למזמינים מוקדמים כי הם רוצים להיערך לעונת הלחץ. זה חשוב בעיקר בערים תיירותיות כמו ברצלונה, לונדון ופריז, אבל יכול לסייע גם למי שמגיע למקומות רחוקים בדרום אמריקה, באסיה או במזרח.

הזמנת בתי מלון היא פעולה פשוטה כל עוד מבצעים אותה מהבית והרבה לפני שמגיעים לשדה התקופה. אפשר באותה הזדמנות לקבל המלצות על בתי מלון מסוימים ולקרוא על השירותים והמתקנים. בנוסף, ניתן לבצע הזמנה מראש במלון שמאפשר ביטול בחינם וללא קנסות.

3. חיסונים

חיסונים מתבצעים על ידי מרפאות בהתאם ליעד אליו אתם עומדים להגיע. במדינות מערביות באירופה ובארצות הברית אין צורך בחיסונים ספציפיים, אבל כדאי להגיע מוכנים מבחינה רפואית ובריאותית.

ביצוע החיסונים בארץ יאפשר להתמודד עם תופעות לוואי. ההכנה כוללת ביקור במרפאה והתייעצות עם רופא משפחה לגבי חיסונים חסרים. גם היעדרו של חיסון סטנדרטי נגד שפעת עלול להוריד לטמיון חודשים של הכנות ולפגוע בהצלחת החופשה. החיסונים חשובים למבקרים בכל הגילאים וקריטיים עבור ילדים, מבוגרים, נשים בהריון וקשישים. 

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »