הררי הכסף של דידי

אור בן דוד
2015-11-12 00:00:00
2036-10-15 02:31:00

Puff Daddy-MMM

אושיית ההיפ הופ העשירה ביותר בעולם כיום, ד"ר דרה, הוציא אלבום חדש לפני כמה חודשים לאחר יותר מעשור של המתנה וניכר כי שם את קריירת הראפ שלו בבוידעם לנצח נצחים. המקום השני באותה רשימה של עשירים שייך לפאף דאדי, או בעצם לדידי, אולי בכלל לשון קומבס. ביום שבו האדם שהוא כל השמות שצויינו לעיל יסגר על שם כולל אחד ויחיד כנראה שיהיה שלום כלל אזורי במזרח התיכון. עד אז נסתפק בלהאזין לאלבום שהוא מיקסטייפ חינמי ודי ההיפך המוחלט מאלבומו של הדוקטור.

אם דוקטור דרה, שהוא מפיק שכבודו במקומו מונח עם רזומה של למעלה מעשרים שנות הפקה, בחר לעבוד באלבומו עם המפיקים הצעירים בעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר שהביאו את הסאונד הטרי והעדכני ביותר, אז דידי בחר באותה הדרך אך הפיק את רוב האלבום בעצמו למרות הכל. אם הדוקטור הביא את מיטב אמני החוף המערבי אותו הוא מייצג וביניהם קנדריק לאמר, שנחשב לאחד האומנים הלוהטים ביותר בעולם היום, אזי דידי הביא את מיטב אמני החוף המזרחי אותו הוא מייצג משנות התשעים ובראשם וויז קאליפה וטראוויס סקוט הצעיר הפופולארי.

עד כאן לב ההשוואה בין שני המוגולים העסקנים שמייצגים את ההיפ והולכים ראש בראש בעשור האחרון בכל הנוגע להון וממון, מלבד הסיכום המתבקש בנוגע לאיכות המאמץ האחרון של שון קומבס.

בעוד אלבומו של ד"ר דרה היה יצירת מופת שבלטה באופן מובהק בנוף המוזיקלי ב-2015 עד כה (ואף התעלתה באיכותה על הסרט שליוותה) ניכר כי האלבום "MMM"  ,שהוא ראשי תיבות למשהו שולי שקשור בכסף, לוקה בחסר בצד האיכותי ובא לענות למעריציו של פאף דאדי (השם שחתום על האלבום הזה מתוך ארסנל שמותיו של קומבס) על הציפיה רבת השנים לחומרים חדשים שהוא לא הוציא משנת 2010.

האמנים המתארחים נותנים עבודה חצי אפויה במקרים רבים וביתר השירים ההפקה המוזיקלית נשמעת כל כך תלושה מהביצוע של דידי שהוא כמעט ונשמע כמו דינוזאור המנסה להחליק על הקרח עם מחליקיים. כל סאונד ה"ניו אייג' היפ הופ", שפאף מנסה לרתום לצידו, בעיקר מפיל אותו במורד התהום של אלה הנשכחים כאמנים, ואני מקווה, שלא תשאיר אותו כבדיחה מבדרת ועשירה כמו הר האדם והכדורסלן לשעבר שאקיל אוניל.

ישנו שביב תקווה בליבי באשר לשון קומבס, או דידי, המוזיקאי שבו כיוון שהשמועות אומרות כי הוא עמל על אלבומו האחרון לקריירת הראפ שלו (כמו הדוקטור) שיהיה המשך ישיר לאלבום המוצלח ביותר שלו "No Way Out" ששם אותו על מפת המוזיקה העולמית כאומן סולו ולא רק כמפיק.

צילום יחצ

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »