חכו לה

ינון חרמון
2014-03-13 00:00:00
2014-03-13 00:00:00

 Wait for me, ליאת הבר

ליאת הבר היא מוזיקאית בתחילת דרכה, אשר החומר שלה מתבסס על מוזיקה מתקופה אחרת – שנות החמישים והשישים בעיקר. היא כותבת באנגלית, בשפה שבה דיברו בבית בו גדלה, והיא מעידה על עצמה שהיא מושפעת מאמנים כמו אלוויס פרסלי, ה-Temptations, ומייקל ג'קסון.

מיד בתחילת השיר שומעים את הקול הגבוה והמעט מאונפף של הבר, שבשילוב עם הפריטה על הגיטרה מיד נותן את האווירה של מוזיקה מזמן אחר. עד הפזמון כבר ניתן לשמוע את כל הכלים שמשתתפים בהפקה המושקעת – פסנתר, קונטרה באס, חצוצרה, טרומבון וסקסופון וזמרות רקע, כיאה לסגנון.

השילוב של מגוון הכלים וההפקה יוצרים שיר נעים מאד, וקצבי, בעל אווירה מאד נעימה, שלא לגמרי מסתדרת עם הסיפור שמתואר במילים. השיר מדבר על גברת בשנות החמישים שנמצאת בביתה ומכינה את ארוחת הערב, כאשר בעלה מתקשר מהמשרד ומודיע לה שיגיע מאוחר מהמשרד, ואין צורך שתחכה לו, ואותה אישה כבר מבינה, עוד לפני שבעלה הספיק לספר לה מה קרה, שלא מדובר בעיכוב בעבודה, אלא שבעלה פשוט בוגד בה. הבית השני חוזר על הראשון, ומראה שבעלה בוגד באישה פעם אחר פעם, והאישה כבר מבינה מתי הוא בוגד בה לפי טון וקצב הדיבור שלו, כאשר הוא שוב ושוב מסביר לה שהוא "נתקע בעבודה", אבל לשיר עדיין יש אווירה אופיטימית, שנותנת הרגשה שלמרות הכל האישה לא נפגעת מבעלה, ולא נותנת לזה להפריע לה. הבר מסבירה את זה בכך  שהסיפור הזה מגיע מתקופה אחרת, שבה מקרים כאלה נראו בעין אחרת, ודווקא בגלל שלאישה זה לא מפריע, זה מצביע על כך שהיא חזקה יותר. לא לגמרי ברור איך האישה יוצאת מחוזקת מכל הסיפור הזה, או בדיוק מה התכוונה המשוררת, אבל מה שכן ברור משמיעת השיר, זה שהמוזיקה של ליאת הבר מאד כיפית, ומעניין לראות איך היא על הבמה. כי פוטנציאל יש לה.

בנוסף לשחרור השיר, ליאת השתמשה באתר הד-סטרט כדי לגייס כספים בהצלחה (10,00 ₪) כדי לצלם לשיר הזה קליפ, שאמור לצאת בשבועיים הקרובים.

(צילום יחצ)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »