חמסה חמסה

אור בן דוד
2014-09-10 01:00:00
2014-09-10 01:00:00

Maroon 5-V

ראשית אצהיר שאני לא חובב של שמות אלבומים שהם מספר בווריאציה כזו או אחרת ותו לא. לדעתי הסימליות מתגמדת לעומת העצלות השקופה שבמלאכת המחשבת של בחירת שם האלבום במקום שיהיה הולם ומקורי. חרף כל זאת הטתי אוזני כלוח ריק להאזנה לאלבמה החדש של "מארון 5", הלהקה בעלת הסולן (היהודי) רב הכישורים אדם לוין, שרב זמנו כיום מוקדש לשפוט בתוכנית "דה ווייס" האמריקאית.

הם החלו דרכם עוד בתיכון תחת השם "kara's flowers" אך לאחר אלבום ראשון לא מוצלח במיוחד התפרקו כדי ללכת ללמוד בקולג'. לאחר שהשכילו התאחדו שוב בשנת 2001 תחת השם "מארון 5" וחתמו בלייבל "אוקטון רקורדס", שנה לאחר מכן יצא אלבומם הראשון "songs about Jane" והפתיע במקום השישי של מצעד הבילבורד האמריקאי. מאז, מכרה הלהקה מעל 27 מיליון אלבומים בעולם ולא פחות מ-31 מיליון סינגלים, כאשר ארבעת האלבומים נוסקים למקומות ראשון ושני במצעדים כדרך קבע וזה מבלי לציין את הסינגל "Move like Jagger" שכבש וחרך את העולם ולבד מכר כמעט 15 מיליון עותקים (דיגיטליים כמובן).

אלבום חמישי מעיד כבר על ותק מסוים בתעשיית המוזיקה והרפרטואר המוזיקלי של "מארון 5" הולם בהתאם. אם מבחינה מספרית הם בחברת נפילים דוגמת מדונה, הצ'ילי פפרס וביונסה, מבחינה מוזיקלית הם הצליחו לגבש תמהיל פופ משובח שהיה לנחמה בימים גשומים, לפיזוזים בלילות חמים או סתם לזימזום ברכב. כיוון שהושמעו גם בישראל ללא הפסקה, ניכר כי דווקא באלבום זה הם ניסו להוסיף ערך מוסף בדמות פיוז'נים עם ז'אנרים אלקטרוניים שכה רווחים במועדונים כיום עד העלאת קבס קל בגרוני מרב המיחזור המוזיקלי. כאילו נגמרה המקוריות אז הבה נחדש שירים נדושים ו/או קלאסיקות בצורה גרועה והרסנית למקור.

שירים שמתחילים בצורה מבטיחה כמו "new love" הולכים ונעשים קיטשיים ולעוסים שאני נאלץ להעבירם במהירות לטובת יציאות נחמדות דוגמת "animals" הממכר או "it was always you" בעל ניחוחות וצלילי אייטיז משובחים במעטפת סאונד עכשווית נכונה שלצערי לא חוזרת עוד הרבה לאורך האלבום "V".  אפילו השיר "my heart is open" בו מתארחת גוון סטפאני המדליקה לא מצליח להתרומם לרמות שציפיותיי קיוו שיגיע, כנראה בגלל היותו בלאדה א-לה פסקול דיסני. דווקא כשהלהקה נמצאת בשיא תהילתה ותחת חשיפה מקסימלית עקב תפקידו של לוין בפריים טיים האמריקאי הציפיות שלי ממנה היו לאלבום מלוכד ומרענן אך קיבלתי שבלוני וחסר מקוריות ברובו וחבל שכך.

לסיכום, אלבום זה מומלץ למעריצי "מארון 5" מהתקופה האחרונה (השיר על ג'אגר והלאה) ולחובבי הפופ השיגרתי של היום. כל השאר יכולים לוותר או לנסות ולתפוס אותם בגלגל"צ הקרוב לביתכם.

(צילום יחצ)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »