כשפטי בר מכחיל

אור בן דוד
2015-05-05 01:00:00
2015-05-05 01:00:00

Pattie Boys-Only when I'm blue

היא שוחה בסצינת האינדי הישראלית כבר ארבע שנים וניכר כי פירות להקת "פטי בויז" הבשילו כעת לכדי סינגל ראשון, מתוך אלבום בכורה שיראה אור במהלך הקיץ הקרוב ויושק במועדון הברבי בסוף חודש יוני.

צלילי הסינתים וליטופי הגיטרות הבונות מקצב הבוקע מהרגע הראשון בשיר "Only when I'm blue" מרגיעים ומבטיחים כאחד, ובונים את רגע כניסת הגיטרות בעלות הדיסטורשנים השונים כמו דיאלוג שוטף בסצנת דרמה בסרט קליל. הסינגל המעניין של הלהקה, כולו בשפה האנגלית (בה בחרה הלהקה לשיר), צולח בהעברת תחושות הנעות בין מאניה דיפרסיה לשוטטות אחר תשובות במדבר יהודה ובכך בעצם מעביר את המסר העיקרי ואת שם השיר בצורה המטושטשת והברורה ביותר שאפשר.

בתור להקה נוספת בנוף האינדי רוק הישראלי דווקא לפטי בויז ישנו סאונד מאוד בין לאומי שלכותב שורות אלה מעלה ניחוחות שונים ממגוון להקות דוגמת ה"White stripes" ו"She wants revenge" שהצליחו להחדיר עצמן לבריכת המיינסטרים לפרקים ומכאן אני מסוגל להניח כי המדיה הלוקאלית בהחלט מסוגלת לאמץ את "Only when I'm blue" בשל קלילותו המוזיקלית חרף הטקסט שאמור להכביד. המדוכאים שביניכם יבינו כי אבנר טואג (סולן הלהקה) שר כנראה על הבעיות שאדם חווה מול אישה/בת זוג/מושא אהבתו הבעייתית והייאוש, אותו יאוש המניע אומן ליצור, נודף מטואג בצורה מושלמת כדי להעביר את המסר.

בתור יריית פתיחה לקראת אלבומם "Your better half" מצליח "Only when I'm blue" לצייר את הפטי בויז באופן שונה משאר להקות רוק הקיימות ולהוציא את ייחודיותם החוצה, רק חבל לי שאורכו של השיר אינו מגיע אפילו לשלוש דקות לאחר שאוזני התרגלה ונהנתה, אולי כדי להשאיר טעם של עוד.

(צילום יחצ)

כתבות נוספות

שני חשודים נוספים נעצרו בפרשת הנער הנעדר

המשטרה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של שני חשודים נוספים, במקביל להארכת מעצרו של סלמון אברמוב מירושלים, החשוד במעורבות בפרשה. הוריו של קליינרמן: "סומכים על המשטרה שתבצע כל פעולה שצריך על מנת לאתר את מויישי"

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

זה עולה לנו

לאן נעלמה המחאה האותנטית? לא הכול ניתן לפתור באמצעות מחאה ברשתות החברתיות

עולם בצבעים

יעקב גילה, צייר ממודיעין, השיק לאחרונה תערוכה חדשה במרכז הרב תחומי: "אני מושפע מחלונות ראווה בניו-יורק, מטיול בולענים בים המלח, ממופע ריקוד"

המשך קריאה »