צאו לקולנוע

מיכל סופר זמרני
2015-03-31 01:00:00
2017-11-29 00:00:00

לקטנטנים

הגמד השביעי

אחרי סרטי שרק, מליפסנט והמיוזיקל "אל תוך היער", זה היה רק עניין של זמן עד שהפוסט מודרניזם של האגדות הוותיקות יגיע גם לסרטי הילדים. "הגמד השביעי" מפגיש את שבעת הגמדים של שלגיה עם גיבורת היפהפיה הנרדמת. הם מנסים להזהיר אותה ממזימתה של המכשפה הרעה, אולם בסופו של דבר הצעיר שבהם, בובו, דוקר אותה בטעות בעצמו, והממלכה כולה שוקעת בתרדמת. כעת צריכים שבעת הגמדים לנהוג באומץ, לחלץ את אהובה של הנסיכה, ג'ק, ממלתעותיו של דרקון אימתני ולהציל את הממלכה. על הדרך יקפצו לבקר גם כיפה אדומה, החתול במגפיים וגיבורי אגדות ילדים נוספות, והכל באנימציה מרהיבה, בדיבוב לעברית ובתלת או בדו מימד.

אחרי הניצחון הגדול שלהם על מלכת השלג, חגגו הטרולים את החופש ונהנו מטעם החירות. לאור תפקידו החשוב בהשגת הניצחון, הטרול גום שהוביל את המאבק הפך להיות הגיבור של כולם, אך לו זה לא מספיק. תוך כדי סיפורי גבורה מוגזמים ומצחיקים שחוגגים את מעלליו ומעשיו, הוא טווה רשת של שקרים, שבה לטענתו הוא לבדו ניצח את מלכת השלג, ולכן מגיע לו להינשא לנסיכה ולזכות בכוח גדול ועושר רב הנלווים למעמד. אולם במהרה הוא מגלה שחברים, אושר ואהבה אמיתית לא ניתן לקבל באמצעות שימוש בשקרים. סרט האנימציה הרוסי "The snow queen 2" זכה בארץ לשם מתורגם בלתי אפשרי ולדיבוב בקולותיהם של סער בדישי, דודו ניב ולירון אליידי.

"הקסם במראה – מלכת השלג 2", 80 דקות, דיבוב לעברית.

לקצת יותר גדולים

בית

או, בן לזן חייזרים שמח וטוב לב בשם בוב, מוצא מפלט בכדור הארץ לאחר שנודה ע"י בני מינו. על כדור הארץ הוא פוגש את הילדה טיפ ומתחבר איתה. אולם בני הבוב, בהנהגתו של קפטן סמאק, רודפים אחרי או לכדור הארץ, וכשהם מגלים כמה נחמד פה – הם מחליטים לגרש מפה את בני האדם ולהפוך את כדור הארץ לביתם החדש. סרטם של אולפני דרימוורקס, המבוסס על ספרו של אדם רקס, "The True Meaning of Smekday" , יפנה לבני הנוער בעיקר בזכות קאסט המדובבים שלו, הכולל את ריהאנה,  ג'ים פרסונס (שלדון קופר מ"המפץ הגדול"), סטיב מרטין וג'ניפר לופז. בארץ הוא מוקרן גם בגרסה מדובבת, בקולותיהם של גלעד שמואלי, קטי כהן וגלעד קלטר.

"בית", 94 דקות, גרסת מקור באנגלית וגרסה מדובבת לעברית.

מורדים

הסרט השני בסדרת "מפוצלים", סדרת היאנג-אדולט שניסתה לשכנע אותנו שבעתיד לכל אחד תהיה רק תכונה אחת, ומי שהוא גם חכם וגם אמיץ וגם טוב לב הוא בגדר סכנה לאנושות. המפוצלים טריס ופור חיים כפליטים ברחובותיה החרבים של שיקגו, כשבעקבותיהם דולקים מנהיגת פלג האוריינטות ג'נין וצבא החיילים שלה. בעוד רגשות אשם על החלטות העבר רודפות את טריס, היא מנסה להבין מדוע משפחתה הקריבה את עצמה, ונאלצת לעמוד מול אתגרים בלתי אפשריים. ויש גם איזה קופסה שלכולם נורא חשוב לפתוח, המכילה סוד חשוב מהעבר. בכיכובם של שיילין וודלי, תיאו ג'יימס, קייט וינסלט, אוקטביה ספנסר, נעמי ווטס, מיילס טלר (שקנה את עולמו מוקדם יותר השנה ב"וויפלאש") ואנזל אלגורט (ששיחק ב"אשמת הכוכבים" את אהובה של שיילין וודלי, והפעם מגלם את אחיה).

"מורדים", 119 דקות, באנגלית.

הבן השביעי

עוד סרט מ'זאנר בן-העשרה-שהוא-הנבחר-שמציל-את-העולם. בדומה לכל הסרטים בז'אנר, גם סרט זה מבוסס על סדרת ספרים ("המתמחה האחרון" מעת ג'וזף דלייני), ובניגוד לרובם, המתרחשים בעתיד – הוא מתרחש בעבר, במאה ה-18, בעולם מלא באבירים לוחמים, קסמים וכוחות מיסטיים. המאסטר גרגורי, לוחם בעל כוחות על, יוצא למסע לאתר את הלוחם הגיבור האחרון על פני האדמה האוחז בכוחות מיסטיים. הוא מוצא את תומאס, הבן השביעי והאחרון, ומשכנע אותו להצטרף אליו למלחמה בכוחות הרשע. האתגר הגדול הראשון של תומאס מגיע כאשר מלכין הרעה בורחת מכלאה בזמן שהמאסטר נמצא הרחק, ותומאס נותר לבדו להילחם מולה ומול כוחותיה. בכיכובם של זוכי האוסקר ג'ף ברידג'ס וג'וליאן מור, כמו גם קית' הרינגטון, דג'ימון הנסו ובן בארנס.

"הבן השביעי", 102 דקות, באנגלית.

לקטנים ולגדולים

הדב פדינגטון

הדב פדינגטון מגיע ללונדון מיערות פרו, חבוש בכובע אדום, אוחז במזוודה וסביב צווארו פתק מנומס: "תדאגו בבקשה לדב הזה, תודה". הדב הזה, דובון צעצוע פרוותי, מתגלה כבן לוויה חכם, מנומס, אדיב, משעשע, וקלולס לחלוטין בכל הנוגע לחיים בעיר הגדולה. משפחת בראון, שפוגשת אותו בשדה התעופה, מאמצת אותו ומעניקה לו את שמו, והם יוצאים להרפתקות ברחבי העיר, בעוד מיליסנט המרושעת בולשת בעקבותיהם עם תוכנית זדונית במיוחד. ספר הילדים שנולד ב-1958 הפך מאז לסדרה בת עשרות ספרי המשך שתורגמו ל-40 שפות ולסדרת טלוויזיה בת 56 פרקים שהופקה בשנות השבעים. כעת הוא מגיע לראשונה לקולנוע,  בסרט המשלב אנימציה עם שחקנים חיים, ובכיכובם של יו בונוויל, סאלי הוקינס, ג'ולי וולטרס, ניקול קידמן ובן ווישי המדבב את פדינגטון. התוצאה היא סרט מקסים ומלא הומור שגם ההורים יהנו ממנו. לקטנטנים מוצע הסרט גם בדיבוב עברי, כשאת פדינגטון מדבב מיכאל אלוני.

"הדב פדינגטון", 95 דקות, גרסת מקור באנגלית וגרסה מדובבת לעברית.

סינדרלה

הגרסה החדשה והאנושית של דיסני לסרט האנימציה הקלאסי, בבימויו של קנת' בראנה, מספרת כלשונה את האגדה הוותיקה על הנערה הטובה והאמיצה שלאחר מות אביה משועבדת על ידי אמה החורגת הזדונית ובנותיה המרושעות. מבלי חשש לספויילרים אפשר לספר שהנערה אלה, ששמה מומר לסינדרלה, תפגוש ביער את הנסיך שישנה את חייה, ושבעניין יהיו מעורבים נשף, פיה סנדקית טובה, עכברים, דלעת שתהפוך לכרכרה מוזהבת ונעל זכוכית. בלי הומור, שנינה או טוויסטים עלילתיים, אבל עם הרבה פאתוס, עיצוב פומפוזי ותלבושות נהדרות, ועם נסיון להעניק קצת אישיות לסינדרלה, לנסיך ולאם המרושעת ומניעיה. בכיכובם של לילי ג'יימס, קייט בלאנשט, ריצ'רד מיידן (רוב סטארק ב"משחקי הכס") והלנה בונהאם קרטר. בעבור הצעירים יותר מוקרנת גם גרסה מדובבת לעברית.

"סינדרלה", 102 דקות, באנגלית. גרסת מקור באנגלית וגרסה מדובבת לעברית.

בובספוג מכנס מרובע: הסרט

אחרי שחי במעמקי הים בבית עשוי מאננס, וכל מה שרצה בחיים זה שכולם יהיו מאושרים – בובספוג יוצא לראשונה למסע בעולם האמיתי שעל פני היבשה. כאשר המתכון הסודי ביותר שלהם לקציצות סרטנים נגנב, בוב ספוג ויריבו הנצחי פלנקטון חייבים לאחד כוחות במטרה לנסוע בזמן ובמרחב ולתפוס את הפירט בורגר בירד (אנטוניו בנדרס) הזומן על מתכון הקציצות המפורסם. בעוד הילדים יהנו משלל הרפתקאותיהם של בובספוג וחבריו – ההורים יוכלו ליהנות מההומור החתרני של סרט האנימציה הזה, המוקרן בגרסת דוד מימד, תלת מימד ו-4DX. לגרסה האנגלית נותנים את קולם אנטוניו בנדרס, טום קני, תומאס פ. וילסון, קלאנסי בראון, ביל פאגרבק ורודג'ר בומפאס, ובזו העברית לוקחים חלק עידו מוסרי, צביקה שוורצברג, אסף פריינטא, עמי מנדלמן, גלעד קלטר ולירון ברנס.

"בובספוג מכנס מרובע: הסרט", 93 דקות, גרסת מקור באנגלית וגרסה מדובבת לעברית.

(צילום יחצ)

כתבות נוספות

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »