ממנו תראו וכך תעשו

ערן קמינסקי, צילום פרטי

בשבוע שעבר נחנכה בבית הספר היסודי "משואת נריה" כיתה חדשה וייחודית – "כיתת אלמוג", הקרויה על שמו של אלמוג שילוני, שנרצח בידי מחבל בתחנת הרכבת בתל אביב בנובמבר 2014. הכיתה תחל לפעול כמובן בשנת הלימודים הבאה.

"משואת נריה" נבחר להכיל את הכיתה החדשה, בין היתר הודות לעובדה כי אחותו ואמו של אלמוג, תהילה ומיכל, לומדות ועובדות בבית הספר. הכיתה היא למעשה בית עץ, שישמש כ"כיתת מנהיגות". ההורים ובית הספר מקווים כי בכיתה זו יספגו התלמידים את הערכים לפיהם גדל אלמוג ובהם האמין: אהבת ישראל ואזרחיה, אהבת התורה ולומדיה, אהבת הארץ ושביליה.

במקביל ממשיכה משפחת שילוני בהנצחת זכרו של הבן והאח באמצעות "בית אלמוג – בית חם לחיילים בודדים במודיעין". כיום "בית אלמוג" משכן ארבעה חיילים בודדים בעיר, והעמותה נמצאת בימים אלה בתהליך של גיוס תרומות להקמת בית קבע במודיעין, שייתן מענה למספר רב יותר של חיילים בודדים, ויהווה עבורם בית.

לקמפיין גיוס המימון התגייסו לאחרונה גם תלמידי התיכונים בעיר. תלמידי אורט עירוני ד' מודיעין, שסיימו בימים האחרונים את לימודיהם במערכת החינוך ובקרוב יתגייסו לצה"ל, החליטו לארגן פעילות התנדבותית שבמסגרתה תוכל השכבה כולה לתרום. בעמוד הפייסבוק של "בית אלמוג שילוני" סיפרו כמה מהם: "את הסיפור של אלמוג שילוני רוב התלמידים מכירים והמקרה נגע לנו ללב, אז החלטנו שנתרום לטובת בית אלמוג. אחרי שביקרנו בבית שהוקם למען החיילים הבודדים קבענו שנצא ליומיים של גיוס כספים ואכן הקמנו דוכנים בקניון במודיעין, בשילת ובישפרו סנטר. בנוסף גם גייסנו תרומות מהמורים בבית ספר".

גם באקדמיה לכדורסל "עוצמה מודיעין" התגייסו לטובת העניין. בשני אירועי סיום של קבוצות המועדון הוצב דוכן למכירת מחזיקי מפתחות, כשכל ההכנסות קודש למימון בית הקבע לחיילים בודדים בעיר על שם אלמוג שילוני. עוד קיימו בני משפחת שילוני מפגש מעניין עם תלמידות כיתה ו' מבית הספר "דרכי נועם" שבקצרין. התלמידות ביקרו ב"בית אלמוג" ונפגשו עם משפחת שילוני על כל שלוחותיה. לאחר שיחה וצפייה בסרטון, התקיימו בבית סדנאות ערכים בנושאי ערבות הדדית ורגישות חברתית, אחריות, ענווה וגבורה. התלמידות הביאו במתנה ספרי קריאה רבים עם הקדשות אישיות לחיילים שגרים בבית, סלסלה ענקית מתוקה ומטעמים לקראת חג השבועות.

בתמונה בני המשפחה בחנוכת "כיתת אלמוג" בבית ספר "משואות נריה". צילום פרטי

כתבות נוספות