אין-פון

גיל ח' עמית
2016-09-15 01:00:00
2017-12-20 00:00:00

אז הנה הגיע היום המצופה, ואפל הכריזה סוף סוף על האייפון 7 שהעולם ציפה לו כמו ל… אייפון חדש. אז מה חדש באייפון החדש? עד כמה הוא באמת מדהים, כפי שהיה המנכ"ל המנוח אומר, ועד כמה הציפיות שהיו בשמיים התבררו כנכונות? אנחנו כאן כדי לברר.

מבחינת עיצוב, גם הדור השביעי של האייפון (כמו כל אלו שבאו לפניו) לא מציג בשורה חדשה. העיצוב הוא אותו עיצוב מאז האייפון הראשון, למעט שינויים מינוריים בחומרים ובממדים. העיצוב הפעם מזכיר מאוד את זה של האייפון 6s. האנטנות עברו למקום דיסקרטי יותר והכפתור המפורסם הפך מכפתור לחיצה פיזי לכפתור מגע, אבל מלבד כמה גוונים חדשים בעיצוב, זה בערך כל השינוי. השינוי המהותי הוא שלמכשיר החדש יש הגנה מסוימת מפני מים כך שהוא יכול להירטב מבלי להתקלקל (ובכלל להיות שקוע במים עד חצי שעה). בשורה אמיתית למעריצי אפל שהסתכלו בקנאה על אנשי האנדרואיד שם זה כבר מזמן סטנדרט.

מבחינת "מכסה המנוע" יש כמה חידושים. 3 גיגה זיכרון עבודה במקום רק 2, המעבד הוא הA10- החדש במקום ה-A9, ונפחי הזיכרון הוכפלו ל-32, 128 ו-256 גיגה, כאמור, בדיוק פי שתיים מב-6s. גם המסך שופר מעט, עם המוני גוונים חדשים.

השדרוג האמיתי הוא במצלמה. אפל החליטה לשבור את השוק ולהוציא מכשיר שיתחרה באמת בכל האנדרואידים למיניהם, לפחות בכל הקשור לצילום, ונראה שדי הצליח לה. שתי עדשות שכל אחת מהן בנויה מלא פחות משש שכבות מרכיבות את המצלמה החדשה. חיישן עיבוד תמונה חדשני, ייצוב תמונה ושאר שכלולים, כולל זווית רחבה בדגם הפלוס, מביאים מצלמה שאמורה לתת למשתמשי אפל חוויה שתגרום להם להיזכר למה הם בכל זאת מעדיפים את החברה הזו, גם כשהשוק מזמן יישר איתה קו ואפילו עבר אותה.

מצד שני, החברה החליטה ששקע האוזנייה (3.5 מ"מ) הישן והטוב הפך למיותר. למכשיר החדש אין שקע אוזנייה. ניתן לחבר אוזניות ישירות לשקע הפלאש, שהוא גם שקע הטעינה. איך מטעינים תוך כדי האזנה למוזיקה? לטים קוק פתרונים (יש גם כמה פתרונות מאולתרים ברשת).

הרשת, כמובן, לא נשארה אדישה לאייפון החדש ואינספור פרודיות עליו צצו כבר ביום השקתו. בין השאר הופצה פרסומת למוצר אפל פיקטיבי בשם Apple Plug, חיבור 3.5 מ"מ עם ראש חלק שנכנס לתוך האייפון 6 הישן שלך והופך אותו בשנייה לאייפון 7. עוד פרודיה הציגה את האייפון החדש כחלק מהאג'נדה של אפל ליצור מוצרים חדשים שיהיו פשוט גרועים יותר מקודמיהם. טים קוק מסביר שם למה אין צורך בשקע האוזנייה הפרימיטיבי ומסתבך כשהוא מנסה להסביר מה יעשו אנשים שיירצו לשמוע מוזיקה ולטעון את הטלפון בו זמנית. גם ג'ימי קימל לא פספס את ההזדמנות ויצא להראות לאמריקאים חסידי האפל את המכשיר החדש. האנשים נתנו לו את המכשירים הישנים שלהם וקיבלו אייפון 7 חדש דנדש שמכיל עליו את כל ההגדרות, התמונות ואפילו הסיסמה שלהם. ההתלהבות הייתה מיידית כשכולם ציינו שהמכשיר ברור יותר, מהיר יותר, עובד חלק יותר והתמונות נראות בו הרבה יותר חדות. רק אחרי כמה דקות סיפרו להם שהמכשיר שקיבלו ליד הוא המכשיר הישן שלהם אחרי ניקוי המסך במטלית.

כתבות נוספות

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

לחגוג את חייו, אחרי מותו

לפני חודש וחצי הלך לעולמו גדי אייזקס, חייל בן 19 ממודיעין, ובמוצאי שבת יקיימו חבריו מסיבה לזכרו: "כשדיברנו לפני הגיוס מה יקרה אם ניהרג בצבא, גדי רצה שאחרי האבל נחגוג"

המשך קריאה »

משוגעים עליכם

גם על במת התיאטרון מצליח הצמד עמיר את סביון להפגין כשרון גדול בקומדיה המשובחת "משוגע עליה". משחק מעולה של כל הקאסט. שאפו.

המשך קריאה »

חגיגה או הסתרה?

את האווירה החגיגית באירוע הגאווה העירוני העכירו טענות מצד עיתונאי הארץ וחברי סיעת מודיעין חופשית, שטענו כי המשטרה הורתה להסתיר את האירוע מהעוברים ברחוב וכי העירייה לא פרסמה מספיק את האירוע, מה שהביא למיעוט משתתפים • העובדות: פריסת בד אטום מאחורי בימת ההופעות היא אחת מהדרישות לקיום אירועים המוניים, והעירייה פרסמה את האירוע בשלטי חוצות ובפלטפורמות הדיגיטליות

המשך קריאה »