(new)ויקטורי
כיצד תגדילו חשיפה לאור יום עם חלון גג או כיפת תאורה

כיצד תגדילו חשיפה לאור יום עם חלון גג או כיפת תאורה

רוצה להגביר את החשיפה לאור יום בביתך ? אתה לא לבד. אור טבעי יכול לגרום לבית להיראות אטרקטיבי יותר ולגרום לנו להרגיש שהוא גדול יותר

(צילום: חברת עליית גג)

חלונות גג הינם חלונות המשמשים את חלל עליית הגג, הנמצא בין הרעפים לתקרה או בחללים אחרים בבית. חלונות אלו, מהווים פתרון אולטימטיבי לאוורור ומאור.

רוצה להגביר את החשיפה לאור יום בביתך ?  אתה לא לבד. אור טבעי יכול לגרום לבית להיראות אטרקטיבי יותר ולגרום לנו להרגיש שהוא גדול יותר.

תאורה באמצעות חלונות גג היא הכלי המושלם לתיעול אור שמש טבעי לביתכם. חלונות אלה יכולים להפוך את החדרים החשוכים ביותר לחללים מרשימים ומוצפי שמש.

להלן מספר טיפים חשובים כיצד למקסם את החשיפה לאור היום בבית ולהפיק את המירב מחלונות הגג שלך.

חלון גג – קביעת כיוון התקנת החלון

ישנן מספר אסכולות בכל הנוגע לכיוון התקנת חלון גג.

אם אתה רוצה לקבל את אור השמש המקסימלי דרך חלונות הגג שלך, עליך ליצור נתיב ישיר למעבר האור. חלון גג הפונה למזרח יעניק לכם אור יום בהיר ומעורר השראה בשעות הבוקר, ואילו חלון גג הפונה מערבה יעניק לכם תאורה עשירה ורכה לקראת הערב.

אם אתה רוצה לקזז מעט את אור השמש הישיר, הפתרון הטוב ביותר הוא התקנת חלון בכיוון דרום-מזרח או דרום-מערב. חלונות הפונים דרומית נהדרים עבור אנשים האוהבים שמש ברוב השעות, מכיוון שהם יספקו את אור השמש הממושך ביותר לאורך כל היום מבלי להוסיף יותר מדי חום.

זכרו שתמיד ניתן להפחית ולווסת את האור באמצעות תריס או וילון המותקן על חלון הגג, אך מנגד אי אפשר להגדיל את כמות האור, לכן הציבו את החלונות שלכם במקומות מתאימים כפי שפורט כאן.

כיצד משפיע שיפוע הגג על התקנת חלון גג

חלונות הגג של Velux נועדו להתאים לגגות כמעט בכל השיפועים.

אם הגג שלך נמצא בשיפוע של 15-75 מעלות, אזי הכי מתאים חלון תלוי למעלה. חלונות אלה נפתחים בציר מלמעלה, וניתן לפתוח אותם בזווית של 45 מעלות. חלונות אלה ממוקמים בד"כ בצורה הטובה ביותר גבוה יותר על הגג, מה שהופך אותם למושלמים עבור עליית גג ופרויקטים של שיפוץ לופט.

גגות בשיפוע מעל 75 מעלות פועלים בצורה הטובה ביותר עם חלונות מרכז ציר, אולם חלון מסוג זה יכול לעבוד על כל גג בשיפוע בין 15-90 מעלות. כמו שהשם מרמז, חלונות אלה נעים על ציר סביב מרכזם. מומלץ למקם אותם בקצוות התחתונים של הגג מכיוון שניתן לפתוח אותם כדי לחשוף נוף אופקי יפה.

שימו לב להפרעות אפשריות כמו עצים וקווי חשמל כאשר אתם מחליטים אם למקם את החלונות שלכם גבוה או נמוך על הגג שלכם, מכיוון שאלה יכולים להפריע לנוף ולאור היום הנכנס.

עבור גגות שטוחים בחרו בכיפת תאורה

אם יש לך גג בשיפוע של 0-15 מעלות, שקול להוסיף כיפת תאורה אחת או יותר. כיפות תאורה הן חלונות גג שטוחים היוצרים תאורה עילית מדהימה תוך שהם מוסיפים נדבך נהדר לגגות שטוחים. הם גם עושים פלאים בהוספת תחושת מרחב לתקרות נמוכות ושטוחות.

כשבוחרים היכן להתקין את כיפת התאורה, חלים כללים מעט אחרים. מכיוון שהם לא מתמודדים עם אוריינטציה מסוימת, הדבר העיקרי שאתה רוצה לשקול הוא לאילו אזורים בבית אתה רוצה להוסיף עוד אור יום.

כיפות תאורה הם אידיאליים עבור חדרים שתרצו לשמור עליהם בהירים ופתוחים, כמו מטבחים וחדרי אמבטיה. הימנע מלהתקין כיפות תאורה מעל חדרי שינה מכיוון שהם עלולים להיות לא נעימים בשעות הבוקר.

נקה את חלונות הגג שלך באופן קבוע

זה אולי נשמע מובן מאליו אבל ניקוי חלונות הגג יכול להיות אפקטיבי מאד. כשחלונות מתלכלכים לאורך זמן, הם מתחילים לסנן חלק מהאור הטבעי שמנסה להיכנס לביתך. על ידי ניקוי החלונות על בסיס קבוע, תוכלו להגדיל את כמות האור הטבעי שעוברת בהצלחה דרך החלונות שלכם לביתכם. יש לנקות חלונות נגישים באופן קבוע, ואילו חלונות שקשה להגיע אליהם רצוי לנקות כל 6 חודשים.

הימנע מניקוי חלונות גג בשעות החמות ביותר ביום.

הימנע ממגע של סיליקון עם החלון.

אל תשתמש במוצרי ניקוי המכילים חלקיקים שוחקים או במוצרים כימיים קשים לניקוי החלון.

הימנע ממגע של חלון הגג עם חפצים חדים או שוחקים.

אל תנסה לנקות את הלכלוך על החלונית מבלי למרוח מים תחילה מכיוון שזה יכול לשרוט את פני השטח.

אם מתבצעות עבודות בסביבת החלונית, הגן על החלונית בעזרת יריעת פלסטיק נקייה כדי למנוע התזה או כתמים מתרכובות מסוכנות.

הוסף עוד אור יום לביתך עם חלונות גג

מוכנים לגלות מה חלונות הגג וכיפות התאורה יכולים לעשות לחשיפה לאור היום שלכם ? מצאו את חלון הגג המושלם שלכם ב "עליית גג" המייבאת ומשווקת חלונות גג וכיפות תאורה ממיטב היצרנים.

אודות חברת "עליית גג"

מאז שנת 1963 חלונות גג הם ההתמחות המרכזית והעיקרית של חברת "עליית גג". החברה משווקת בין השאר חלונות גג מתוצרת חברת VELUX הדנית, הנחשבים המובילים בעולם, וכן סקיילייט, כיפות תאורה וסולמות מתקפלים לעליית גג.

חברת עליית גג היא יבואן רשמי בישראל של חברת וולוקס.

בקרו באתר שלנו, בואו להתרשם ולהתייעץ באולמות התצוגה ברעננה ובנס ציונה (קיימת גם נציגות בצפון), או צרו קשר. יש לתאם ביקור מראש. ניתן להיפגש גם מחוץ לשעות הפעילות. פרטים מלאים באתר.

צרו קשר עם חברת "עליית גג", יבואן רשמי VELUX, לקבלת פרטים נוספים.

(new)שלומי תבלינים 18.5.20