(new)ויקטורי
כך תעלו את ערך הדירה ב-5 צעדים פשוטים

כך תעלו את ערך הדירה ב-5 צעדים פשוטים

אנו ממליצים לכם לבדוק איפה הנקודות החלשות של הדירה שלכם ולראות איך תוכלו להפוך אותן על מנת שיתרמו לערך הדירה

(צילום: Freepik)

בין אם אתם רוצים למכור את הדירה שלכם או להשכיר את הדירה להשקעה שקניתם סביר להניח שאתם רוצים לעלות את ערכה כדי למקסם את הרווח או להקטין הוצאות מיותרות על הדירה, הרי אם יש בדירתכם צנרת פגומה שלא הוחלפה, התקלה תחזור שוב ושוב ומעבר להעמסה על חיי היום יום שלכם, זה גם יעלה לכם המון כסף בטווח הארוך.

ישנן מספר דרכים להעלות את ערך הדירה, משינויים קוסמטיים מינוריים יחסית ועד לשיפוץ מסיבי וכולל של הבית תוכלו להעלות את ערך הדירה שלכם בסכום לא מבוטל של כסף.

במדריך זה אנו נתחיל מהשלבים הקוסמטיים והפשוטים יחסית ונתקדם לכיוון השיפוצים הכוללים והמקיפים.

אז איך עושים את זה? כמה באמת אפשר להרוויח מהשיפוץ ומה יכול להעלות את ערך הדירה שלכם הכי הרבה? בואו נתחיל.

טיפ 1- תיקוני צבע, עובשים ורטיבות: התיקון הראשון והקל מכולם שתוכלו לבצע בדירתכם הוא תיקון קוסמטי של חורים בקירות, קילופי צבע, רטיבות או עובש בקיר.

תיקון זה לא יזניק את ערך הדירה שלכם, אך הוא בהחלט יעזור לכם למכור או להשכיר את הדירה שלכם, הרי אם הייתם נכנסים לבית ורואים קירות מתקלפים ועובש כנראה שלא הייתם קופצים על המציאה, נכון?
במחיר מאוד נמוך יחסית תוכלו להעניק לדירה מראה יותר מזמין ונעים.

טיפ 2- צביעת הדירה בשלמותה: אם בסעיף הקודם דיברנו על תיקוני צבע קטנים, הפעם מדובר בצביעה קצת יותר רצינית שתוכל לעשות פלאים לדירה שלכם, שינוי צבע בהתאם לחלל שיש בבית יכול ליצור מראה אחר לחלוטין, לדוגמה: צביעת חדר קטן בלבן תגרום לו להראות גדול יותר, צבעים מסוימים יכולים לתרום לאווירה הנוצרת בבית.

אמנם צביעת דירה זה לא זול כמו רק לתקן קילופי צבע, אך הוא יכול לתת לדירתכם מראה אחר לגמרי ולכם עוד כסף לכיס כאשר תמכרו או תשכירו את הדירה.

טיפ 3- ריצוף: הריצוף הינו אחד האלמנטים הבולטים בדירה, לכן אם האריחים שלכם ישנים, שבורים או 'מרקדים' זה יכול להרחיק מכם קונים לדירה, גם אם החלקים האחרים בה די טובים. לכן מומלץ לחשוב על שיפוץ לריצוף הקיים. שיפוץ ריצוף אינו אומר בהכרח החלפת כל הריצוף, אלא אפשר להסתפק גם בהחלפת האריחים השבורים, לרצף מעל הריצוף הקיים או בכלל להוסיף מעל הריצוף פרקט.

טיפ 4- שיפוץ המטבח: אחד האלמנטים החשובים והמרכזיים בדירה הוא המטבח, בין אם בארוחות, בישול או אפייה אנו נמצאים שם בחלק נכבד מזמננו, בנוסף, המטבח הוא גם אחד החלקים המשפיעים ביותר על נראות הבית ואחד החלקים הנבחנים בקפידה כאשר קונים או משכירים דירה ולכן מומלץ שיהיה מושקע ואיכותי.

מטבח ישן ורעוע אינו מזמין, מוריד את נראות הדירה ובהתאם לכך את הערך שנקבל עליה.

בעקבות זאת אנו מבינים ששיפוץ המטבח הוא אחת ההחלטות שיכולות להזניק את ערך הדירה שלנו.

השיפוץ אינו חייב להיות מרחיק לכת כגון החלפת המטבח לחלוטין, אפשר בחלק מהמקרים בהתאם לצרכים להסתפק בהוספת מקומות אחסון או יצירת נגישות קלה לכלים וסביבת עבודה נוחה ומסודרת.

במידה ואתם משכירים את הדירה שבבעלותכם שדרוג מוצרי החשמל שנמצאים במטבח יכולים להיטיב איתכם מאוד.

טיפ 5- הוספת ממ"ד: בכל בית חדש שנבנה בישראל חייב להיבנות ממ"ד, אך יש המון בתים ישנים שנבנו לפני החוק ואין בהם ממ"ד, במקרה הזה, במיוחד באזורים יותר מתוחים לרוב, ההחלטה לבנות ממ"ד תוכל אפילו להכפיל את השקעתה.

ממ"ד בדירה מוסיף לתחושת הביטחון ויוכל להטות את הכף בהחלטה בין אם לרכוש/לשכור את הדירה לבין למצוא אחרת.

מפאת קוצר המאמר אלו חמשת הדרכים שאנו בחרנו להעביר לכם על מנת להעלות את ערך הדירה שלכם, אך ישנם עוד המון דרכים כגון הוספת מעלית לבניין או בניית מרפסת או מחסן, אנו ממליצים לכם לבדוק איפה הנקודות החלשות של הדירה שלכם ולראות איך תוכלו להפוך אותן על מנת שיתרמו לערך הדירה ולא יגרעו ממנה. בהצלחה!

(new)שלומי תבלינים 18.5.20