(new)ויקטורי
עושה חשק לרקוד

עושה חשק לרקוד

היירספרי הוא מחזמר מדליק עם הפקה מושקעת, מרהיבה ומרשימה שמתחרה בכבוד עם המחזמר המקורי וחושפת שחקנית ראשית שהיא גיבורת על. כיף גדול. רוצו לראות! (צילום אור דנון)

לקח קצת זמן מאז ראיתי את היירספרי (החגים וזה) ועד שהתיישבתי לכתוב עליו אבל הרושם לא פג: מדובר במיוזיקל גדול, מושקע ומרהיב שמביא הרבה פאן ושמחת חיים לבמה, וכוכבת אחת ענקית שאמנם יש לה רקורד מכובד כשחקנית במחזות זמר שונים, אבל הפעם היא בקדמת הבמה כובשת את הלב ומעוררת השראה. עוד נחזור בהרחבה לרוני מרחבי הלא היא טרייסי המדהימה, אבל קודם כמה מילים על המחזמר היירספרי המבוסס על הסרט של ג'ון ווטרס (1988). הוא עלה בשנת 2002 בברודווי וזכה ב-8 פרסי טוני (בהם: המחזמר הטוב ביותר, המוסיקה הטובה ביותר, המחזה הטוב ביותר, פרס הבמאי והשחקנים הראשיים). מאוחר יותר ב-2007 עובד שוב לקולנוע הפעם בכיכובם של ג'ון טרבולטה, מישל פייפר וכריסטופר ווקן. לישראל הגיע בקיץ האחרון מלווה בקמפיין שיווקי גדול ובהמון הבטחות להביא לכאן את ברודווי. אולי קצת יומרני אבל עדיין בסופו של ערב מצליח לעמוד בסטנדרטים גבוהים ובהפקה מרשימה ומהנה ביותר.

במרכז העלילה (הקיטשית) המתרחשת באמריקה בשנות השישים עומדת טרייסי טרנבלד (רוני מרחבי) ילדה שמנמנה/גדולה עם תספורת מנופחת וחלום גדול להגיע לתוכנית הריקודים הטלוויזיונית של קורני (יפתח מזרחי), ואל לבו של אליל הנעורים החתיך לינק לרקין (עידו רוזנברג). היא איכשהו נדחפת לאודישן, הופכת לכוכבת מקומית, ומשתמשת בתהילתה כדי להילחם באי צדק חברתי בין שחורים ללבנים. נושאים כמו סטיגמות, גזענות, מצליחנות, מקובלות חברתית, שחיתות הם חלק מהמסרים הפשטניים של המיוזיקל שמציע ערב כייפי גדוש במוזיקה וריקודים שעושים טוב על הנשמה. קהל היעד הוא אולי בנות עשרה, אבל גם חובבי מחזות מוזיקליים, ימצאו עצמם מהר מאוד מפזמים ללא הרף את "לא נפסיק לשיר" ו"יום טוב לך בולטימור".

בראש הקאסט הנפלא עומדת הגיבורה הראשית של המחזה רוני מרחבי שהיא אחת הסיבות העיקריות ללמה לראות האת ההצגה. מרחבי המגלמת את טרייסי מתמסרת כולה לתפקיד שכאילו נוצר בשבילה. היא אנרגטית, מצחיקה, מלאת כריזמה וקסם אישי ומצליחה לגעת. היא מתנועעת בקלילות ובחן רב על הבמה, מרגשת בשירה ומצליחה ליצור דמות שקל להתאהב בה וללכת שבי אחריה. לצידה מככבים שחקנים שעושים עבודה מעולה בשירה ובריקוד, בהם: משי קליינשטיין כחברתה פני עם הקול הצלול והמצמרר. איציק כהן שחוזר למקורותיו כדראג קווין ומגלם את האמא של טרייסי באופן הכי טבעי לו ולנו, ועידן אלתרמן הנפלא כאבא: שניהם ביחד זוג משמיים. עידו רוזנברג כלינק, ששמו במחזות זמר הולך ומתבסס, מוכיח שוב שהוא ראוי, וטלי אורן המדהימה (תמיד בילי שוורץ בשבילנו) בתפקיד המפיקה המרושעת שמספקת רגעים נפלאים ומשעשעים במיוחד.

שורה תחתונה: הפקה מושקעת, מרהיבה ומרשימה שמתחרה בכבוד עם המחזמר המקורי ומגלה שחקנית ראשית כגיבורת על. כיף גדול והרבה חשק לרקוד..

היירספרי

מחזה מאת מארק או'דונל ותומס מיהאן פזמונים: סקוט וויטמן ומארק שיימן מוסיקה: מארק שיימן. יזם ומפיק מאור מימון. בימאי: שוקי וגנר, הפקה מוסיקלית: אמיר לקנר בין המשתתפים: איציק כהן, טלי אורן/הילה זיתון, עידן אלתרמן, רוני מרחבי, משי קליינשטיין, עידו רוזנברג, יפתח מזרחי, נוי הלפרין, רודי ביינסאי עתליה פירס ועוד.

 

(new)שלומי תבלינים 18.5.20