(new)ויקטורי
דרור אטרי ביקש מביהמ"ש להכריז עליו כפושט רגל

דרור אטרי ביקש מביהמ"ש להכריז עליו כפושט רגל

"נשיא לשכת המסחר ירושלים והשפלה" ממודיעין חייב כמעט ארבעה מיליון שקל לכעשרים נושים. פרקליטם של הנושים: "גם להם יש ילדים לפרנס". בתמונה אטרי. "פעלתי בתום לב" (צילום ארכיון)

דרור אטרי ממודיעין מחזיק בתארים כגון "נשיא לשכת המסחר ירושלים והשפלה" ו"יו"ר האיגוד הארצי של חברות הניקיון והאחזקה". אך התארים המרשימים לא סייעו לו בעסקיו הפרטיים ובאחרונה הוא ביקש מבית המשפט להכריז עליו כעל "פושט רגל" בשל חובות של כמעט ארבעה מיליון שקל ורשימת נושים של כעשרים איש (כולל תושבי מודיעין).

מהבקשה עולה כי הסיבה העיקרית למדרון אליו נקלע אטרי היא כישלון בניהול חברת הניקיון שהקים לפני שנים. החברה שהסבה לו הפסדים כספיים כבדים, שבגינם לקח הלוואות אותן התקשה להחזיר. אטרי הצהיר כי תלויים נגדו 23 תיקי הוצאה לפועל מעשרים נושים שונים.

"כל פשעי היה בהקמת עסקים בתחום הניקיון כאשר התחום היה פרוץ, ללא השגחה וללא חוקים, לא היו תנאי תשלום והיחס לפועלי הניקיון היה כלאחרון האנשים", נכתב בבקשה לבית המשפט. "בתחילת הדרך הכל נראה מבטיח, אך אט אט חברות אשר העסיקו את פועלי הניקיון דרך העסק שאותו הפעלתי החלו לשלם בצ'קים דחויים וכן לשלם פחות ממה שסוכם. דבר זה התחיל בהדרגה להביא אותי למצב שנאלצתי ליטול הלוואות בנקאיות ובהמשך להיעזר באנשים פרטיים...לצערי הרב כל הניסיונות לגשר על הפערים עלו בתוהו וכך מצבי הכלכלי התדרדר ככדור שלג שרודף אותי עד היום... במשך השנים שילמתי לאט לאט את חובותי אך לצערי אני נמצא היום על סף ייאוש מההתנהלות מול ההוצאה לפועל וקורס תחת הנטל לפרנס חמישה ילדים... אין לי מילים לתאר את הבושה שאני מרגיש ואני מוצא עצמי מגיש בקשה זו לאחר שלא נותרה ברירה בידי. פעלתי בתום לב לכל אורך הדרך ולא היתה לי כוונה להונות מי מנושי".

עו"ד אלי פישר, המייצג מספר נושים של אטרי תושבי מודיעין שמתנגדים להכרזתו כפושט רגל, אמר: "גם לנושיו של אטרי יש ילדים לפרנס וגם הם בקשיים כלכליים. אנחנו נטען כי דרור אטרי מתנהל והתנהל באופן שגובל בפלילים ובוודאי שאינו בעל תום לב, מעלים עובדות, נכסים וזכויות וכספים ואפילו דפי חשבונות בנק לא צירף לבקשת פשיטת הרגל. הוא באמת בבחינת מיסטר ג'קיל ומיסטר הייד - באירועים ציבוריים הוא מציג עצמו כמציל העשוקים והנרדפים והמסכנים בה בעת שהוא עצמו יוצר עוולות משוועות כלפי בעלי עסקים קטנים ואנשים פרטיים... האם לשכת המסחר אינה רואה טעם לפגם במנותה כנשיא הנכבד אדם שכשל לחלוטין בעסקיו המסחריים ומשאיר בעלי דירות ברחבי העיר מודיעין ללא שכר דירתם? האם דרור אטרי אינו רואה טעם לפגם בכהונתו כנשיא לשכת המסחר לעסקים קטנים ובינוניים? איזה מופת ואיזה דגל וסמל ומסר של ערכיות הוא משדר לעסקים? שאפשר להתנהל כאילו 'אחרי המבול', להשאיר אדמה חרוכה ולבסוף להכריז על עצמו כפושט רגל כדי להפטר ולהשתמט מתשלום חובותיו? אנו נוכיח בבית המשפט שמדובר באדם שאינו נקי כפיים אלא מתפרנס מעסקי מעכריות, קשרים פוליטים ונאומים חוצבי להבות בכנסים המפוארים שהוא עורך בה בעת שבביתו פנימה התמונה מזעזעת!.

 פרקליטו של אטרי עו"ד ליאור כספי מסר בתגובה:  "דרור אטרי הינו קורבן של השיטה הנהוגה בארץ לפיה עסקים קטנים ובינוניים מקופחים ומנוצלים ע"י מוסדות המדינה ומערכות הפיננסיות הפועלות בארץ, ולא בכדי כל שנה נסגרים כ 46,000 עסקים. 46,000 אלף עסקים נסגרים בממוצע כל שנה במדינת ישראל, נורא קל להאשים את בעלי העסקים, אך עלינו להבין כי השיטה, כי הסיסטם הפועל בארץ מוביל את העסקים הקטנים והבינוניים לקריסה ידועה מראש ולאף אחד לא אכפת. גם דרור אטרי כבעלים של חברה נפל קורבן לאותה שיטה, כאשר גופים ממשלתיים להם נתן שירות לא עמדו בתנאי התשלום והביאו אותו לקריסה כלכלית. בניגוד למרבית בעלי העסקים ששוקעים בדיכאון והאשמות עצמיות, דרור החליט שהוא מקדיש את חייו למאבק למען העסקים הקטנים והבינוניים, וכך הוא עושה בשנים האחרונות, כנשיא לשכת המסחר של ירושלים.

דרור פועל בכל המישורים כי לשנות חוקים בכנסת, לשנות מדיניות, להביא למודעות ולמצוקות של העסקים הקטנים והבינוניים וכן לייצר כמה שיותר הזדמנויות לעסקים על מנת שלא ייכנסו לסטטיסטיקה העגומה. כמובן כאחד שנפגע מהמערכת, שקרס כלכלית, שאיבד את כל הונו, דרור מכיר היטב את הדרך ואת הפעילות שתביא לשינוי השיטה".

 

(new)שלומי תבלינים 18.5.20