(new)ויקטורי
זה קורה, כשהדרך מתהפכת

זה קורה, כשהדרך מתהפכת

מקבוצה שמועמדת לירידה, עירוני מודיעין הפכה למתחרה לגיטימית על כניסה לפלייאוף העליון • אפשר רק לדמיין מה היה קורה אם דני רודיטי היה מתחיל בה את השנה

בעירוני מודיעין נפרדו במהלך הקיץ מדני רודיטי - מאמן הקבוצה הבוגרת בשנתיים האחרונות. ובכל זאת, אותו דני רודיטי עומד כיום על הקווים כאילו לא היה דבר. למעשה, כן היה דבר, אולי אפילו שני דברים. שרון חיטמן מונה למאמן והספיק תוך חמישה מחזורים להפוך קבוצת פלייאוף עליון למועמדת לירידה. אחרי תיקו 0:0, ארבעה הפסדים ויחס שערים של מגרדת, הוא נפרד ממשרתו, כאשר קברניטי המועדון, שבחירת מאמנים אינה תחומם החזק, כמסתבר, התקשרו כנראה לאיש הראשון שהופיע להם בחיוג המהיר, אותו דני רודיטי מתחילת הסיפור.

אם זאת הייתה התחלה של בדיחה, ניחא. אבל מדובר במעשה שהיה באמת. מצד שני, אפשר גם להעריך טיפוסים מזן העומדים על טעותם. בהנחה ומינויו של חיטמן היה טעות, ובהנחה כי פיטוריו של דני רודיטי היו טעות, ובהנחה כי טעויות קורות, בפרט לאנשים שטועים הרבה. אזי, המסקנה המתבקשת היא, שטעות, טעינו, טועים.

העיקר שמאז חילופי התפקידים, הכפולים, המאמן שהיה למאמן לשעבר והפך למאמן בשנית, מוביל את הקבוצה למקומה הטבעי בצמרת. כרגע עירוני מודיעין מתמקמת שישית, ואם היא תשכיל להתקדם עוד מקום אחד עד לסיום העונה, דהיינו, למקום החמישי, היא תשיג את הכרטיס הנכסף לפלייאוף העליון. אז דני רודיטי ישחזר את ההישג שהשיג בקדנציה הקודמת שלו, הישג שהוביל, למעשה, לפיטוריו.

* * *

בהנחה שעירוני מודיעין לא תעלה ליגה לקברניטים צפויה מלאכת מחשבת, אבל עוד חזון למועד, בינתיים נציגת העיר הבועטת נותנת לאוהדיה סיבות לחייך. חיוך קטן, אבל חיוך. היא מעולם, אמנם, לא ידועה הייתה בכדורגל שובה עין ומרטיט לבבות בסגנון טיקי טאקה, אבל כאן מעולם לא דרשו מהשחקנים יותר מחיבה לסמל וקמטי דאגה אחרי הפסדים. יוצא מחלקת הנוער שכשל בניסיון לעצור פס פשוט יקבל יותר מחיאות כפיים משחקן רכש שדפק ראבונה מושלמת. ככל הנראה, גם כי מדובר בקרוב משפחה. העולם מתקדם בכיוון שונה, אבל מודיעין תמיד הלכה נגד הזרם. שנים ארוכות בביצת ליגה ב', לימדו את מעט האוהדים שנותרו, להעריך את מה שחשוב באמת. כלומר, שהשחקן על כר הדשא יהיה לכל הפחות קרוב משפחה. או, כמובן, מישהו שאפשר לראות במכולת המקומית ולשאול אותו 'נו, מה יהיה?' תוך אנחת אי שביעות רצון וגלגול עיניים, באופן שלא היה מבייש גלגול כדור אל הרשת.

אז דני רודיטי קיבל לידיו את הקבוצה כשמוליכת הטבלה על הראש שלו, הוא אמנם הפסיד 1:3, אבל מאז הוא והשחקנים שלו לא מסתכלים אחורה. 0:1 על בני יצ'לאל, 2:1 על עירוני נתיבות, 0:3 מול בני אילת, 1:0 בגבעת זאב, ו-0:3 לבית שמש. חמישה ניצחונות רצופים, 15 נקודות, יחס שערים 1:10 מדהים. צריך להזכיר, מדובר בקבוצה שגירדה נקודה אחת בששת המחזורים הראשונים. ערב המחזור השניים עשר היא מתייצבת שישית בטבלה,  שלוש נקודות מהחמישית, מעלה אדומים, שש נקודות מהרביעית ומהשלישית, מ.ס באר שבע ועירוני קריית מלאכי.

מקבוצה שמועמדת לירידה, עירוני מודיעין הפכה למתחרה לגיטימית על כניסה לפלייאוף העליון. אפשר רק לדמיין מה היה קורה אם דני רודיטי היה מתחיל בה את השנה, אם ללמוד מהשנתיים שהוא כן התחיל בה, היא הייתה כנראה מתחרה לגיטימית על כניסה לפלייאוף העליון. את התסבוכת הזאת בדיוק, אגב, לא הצליחו לפתור קברניטי המועדון. יהיה מעניין לראות כיצד הם יפתרו אותה הפעם.

* * *

ערן חדד פורח ויש לו כבר חמישה שערים, עומר טולדו לא רחוק מאחוריו עם ארבעה. ירין דג'אני עם חמישה משלו, צהובים. אבל המכונה עובדת. שחקני בית משלבים, רוחות מלחמה מנשבות, השחקנים לא משאירים גולגולים על הדשא הסינתטי והאוהדים שגידפו בתסכול חוזרים לרטון בחביבות. ביום שישי הקרוב יוצאת הקבוצה לבאר שבע, למפגש מול מכבי המקומית מהמקום ה-11 בטבלה. לא מן הנמנע שדני רודיטי יסמן וי שישי רצוף. אבל אחרי הניצחון על הנמושה מבית שאן, לא כדאי לאף אחד להיכנס לשאננות, עירוני מודיעין לא תלקק דבש, כנראה, באף ניצחון. ככל שהנקודות יוסיפו לזרום לקופה, סביר להניח שאפילו התלונות המזוהות כל כך עם אוהדי הקבוצה, יהפכו לתשבוחות יצירתיות. באשר למעמדו של דני רודיטי, הוא יציב מאי פעם, לפחות עד ההפסד הבא. בכפוף לחצי השנה הקרובה, כמובן.

(new)שלומי תבלינים 18.5.20