(new)ויקטורי
האלופה היא (כמעט) שלנו

האלופה היא (כמעט) שלנו

גילי שריר, המתאמנת אצל אייל בכר במודיעין, ניצחה באליפות ישראל בג'ודו לבוגרים • ותודה לירדן ג'רבי שפינתה את הדרך

ביום חמישי האחרון הורגש יום חג בהיכל הספורט "מטרווסט" ברעננה, כאשר בכירי הספורטאים בענף הג'ודו התקבצו יחדיו לתחרות הגדולה של השנה, אליפות ישראל לבוגרים ובוגרות. התחרות השנה עמדה בסימן הוקרה ותודה למדליסטית הארד האולימפית מריו - הספורטאית ירדן ג'רבי שהכריזה לאחרונה על פרישה מספורט תחרותי. לפני הצגת קרבות הגמר נערך טקס מיוחד ומרגש כאות פרידה לספורטאית המדהימה שזכתה גם בתואר אלופת העולם ב-2013 וכבשה כל פסגה בספורט הישראלי. לאורך כל היום נערכה התחרות בסגנון החזרה הגנרלית לאליפות אירופה 2018 בג'ודו אשר עתידה להתקיים בחודש אפריל הקרוב בתל אביב. באירוע נרשמו קרבות מרשימים, כאשר למעלה ממחציתם הסתיימו באיפונים מרהיבים, כמו גם נוכחות יפה ביציעים, שהוסיפה לו רעש וצבע.

ספורטאי בית הספר העירוני לג'ודו, תחת שרביטם של אייל בכר וטל דרור, הפגינו ג'ודו לפי הסרט לאורך כל היום משלב המוקדמות, עד לשלב הגמרים. לקראת השעה 15:30 החלו הקרבות על מדליות הארד, בהם לקחו חלק שני ספורטאי המועדון - נועם ליבה ושחר צפריר. ליבה, במשקל עד 60 ק"ג, גבר בקרב על המדליה על עמית בן שמעון באיפון מרהיב.

את דרכו בתחרות החל ליבה בניצחון בסיבוב הראשון על אריאל סבאון, נוצח בידי עומר גת וירד לבית הניחומים, במסגרתו גבר בדרכו לארד על עומר גת, פז ליברמן ואלירן תומר גבאי. שחר צפריר, במשקל עד 70 ק"ג, נוצחה בידי אביה מועלם, אך היא התאוששה במהירות כשהיא גוברת במסגרת בית הניחומים על בבית הניחומים על רוני גל וטל שפירא.

גילי שריר, שכבר רשמה הישגים מדהימים בתחרויות הבינלאומיות האחרונות, התייצבה לאליפות כשהיא לוטשת עיניים למדלית זהב, בטח כשירדן ג'רבי לא עומדת לה בדרך. לאחר פרישתה של מדליסטית הארד האולימפית מריו ניתן האות למירוץ המרובע בין ארבע ספורטאיות מוכשרות על הכרטיס הבודד לאולימפיאדת טוקיו 2020: רותם שור, ענבל שמש, פז לייבל, וכמובן, גילי שריר.

שריר, אשר משתייכת לאגודת "מיטב מודיעין" ומתאמנת תחת המאמן האישיים אייל בכר וטל דרור, זכתה השנה בשתי מדליות יקרות באליפויות אירופה, כסף באליפות אירופה לקדטיות וארד באליפות אירופה עד גיל 23. מדליות אלו מציבות אותה ללא ספק כספורטאית בולטת במשקל המסובך מכולם. באחרונה חזרה ביחד עם כל ספורטאיות נבחרת הנשים, ממחנה אימון שנמשך חודש בארץ השמש העולה יפן וניכר בה שלמדה בה יותר מיפנית.

שריר גברה בקרב הראשון שלה בתחרות על אלופת ישראל בשנה שעברה, רותם שור הוותיקה ולאחר מכן גברה גם על פז לייבל. בקרב הגמר גברה שריר על ענבל שמש, בשידור חוזר מהקרב ביניהן מאליפות אירופה עד גיל 23, שם זכתה במדליית הארד על חשבונה של אותה שמש ממש. בנוסף, קרן וייס (48 ק"ג) וגל נחום (52 ק"ג) סיימו במקום החמישי המכובד.

אייל בכר - מאמנם האישי של גילי, נועם ושחר - קיבל מגן הוקרה על זכייתה של שריר השנה באליפות אירופה והיה מרוצה ונרגש בסיום התחרות: " אני רוצה קודם כל לברך את גילי, שחר ונועם על זכייתם במדליות, זה הישג גדול לחזור הבייתה עם שלוש מדליות באליפות ישראל לבוגרים כשיותר ממחצית מהמדליות שייכות לשתי אגודות מובילות בג'ודו הישראלי. עבור גילי זהו הישג מרשים אשר ממשיך את הקפיצה והתנופה האדירה שעשתה השנה - שתי מדליות באליפויות אירופה. היום בתחרות היא הוכיחה ללא ספק הצהרת כוונות רצינית. היא מועמדת לקחת חלק במאבק על הכרטיס לאולימפיאדת טוקיו 2020. עבורי זו גאווה גדולה ששלושה ספורטאים מהמועדון זוכים להישגים כאלו, זה נותן פתח ותקווה גם ליתר הספורטאים הצעירים. אין לי ספק שנראה בעתיד יותר ספורטאים שלנו בפסגת הג'ודו הישראלי. אני רוצה להוסיף שהספורטאים הצעירים של בית הספר שלנו נבחרו להיות המלווים של הספורטאים הבוגרים בתחרות. זו התנדבות מטעם איגוד הג'ודו וכבוד גדול עבור המועדון העירוני".

(new)שלומי תבלינים 18.5.20