(new)ויקטורי
50 גוונים של קריעה

50 גוונים של קריעה

קבוצת הנשים של עוצמה זכרה היטב את ההפסד ב-6 הפרש לגזר, ודרסו את היריבה במשחק הגומלין בתוצאה המרהיבה: 34:66 למודיעיניות

בוגרות

קבוצת נשות עוצמה מודיעין באימונו של שגיא בן דוד, שהוקמה אך השנה, מהווה עדות לכוח הנשי העולה בעולם הכדורסל, שכן מדובר בקבוצת הנשים השנייה של המועדון. בעוד הראשונה הוקמה לפני כשלוש שנים, ואף העפילה זה מכבר לליגה הארצית,  הביקוש הגובר למשחק מצד בנות המין הכל יכול, קיבל מענה בדמות קבוצת בוגרות נוספת שמתרגלת בימים אלו לחיים בליגה א'. הקבוצה החדשה משלבת נערות בוגרות מחלקת הנוער במועדון, לצד נשים בוגרות שתשוקתן למשחק הכריעה אותן.

"כמו כל ההתחלות, גם שלנו הייתה קשה", מעיד בן דוד. "לקחת חבורה של 15 בנות שלא הכירו זו את זו מחוץ למגרש ולחבר אותן ליחידה אחת מגובשת לא הייתה קלה. הקבוצה שלנו היא קיבוץ גלויות, הן מבחינת גיל, הצעירה בקבוצה בת 16, המבוגרת בת 48, הן מבחינת שפה, חלק דוברות עברית, חלק דוברות אנגלית, והן מבחינת הרקע של כל אחת, יש לנו דתיות, חילוניות, עולות חדשות, תלמידות, אימהות, חיילות וכו'... השוני הרב בין הבנות בקבוצה לא מורגש לשנייה, כל הבנות הפכו לחברות טובות גם מחוץ למגרש, תמיד מחייכות, עושות מאמצים עילאיים להגיע לכל אימון ומשחק, ובזכות התמדה, אמונה זו בזו, פרגון ללא תנאי וחיוך תמידי על הפנים הן מתקדמות בכל יום ויום. ההנאה היא מה שמניע את כולנו, ותמיד תמצאו אותנו יחד ביום חמישי לאחר המשחק אוכלות משהו, גם אם בטעות הפסדנו".

במחזור האחרון אירחו הנשים את קבוצת הפועל גזר במסגרת פתיחת הסיבוב השני של ליגה א' מחוז דרום. הזיכרונות מהמפגש הקודם לא היו מדהימים, בלשון המעטה, שכן נציגת מודיעין הוכתה שוק על ירך 35:41, ולגומלין התייצבו הבנות טעונות ונחושות להשיב מלחמה שערה.

את המשחק פתחה עוצמה עם שירה פריבלר, שירן פליגמן, נועה עבודי, תאיר אלון ורחל שוורץ על הפרקט. המשחק החל בקצב גבוה, כשכבר לאחר ארבע דקות, לוח התוצאות הראה 8:7 לטובת האורחות. מכאן העוצמות שיפרו את הריכוז והאינטנסיביות בהגנה, יצאו לריצת 0:7, עם נקודות של שירן פליגמן, נועה עבודי ותאיר אלון, ובסיום הרבע הראשון הייתה התוצאה 8:14, לטובת נציגות עיר העתיד. הרבע השני התאפיין בהמשך האינטנסיביות ההגנתית, בהובלתן של ענבר ויטלם ושירה פריבלר, שפשוטו כמשמעו היו ראשונות לכל כדור, כולל כדורי ים וכדורי פילאטיס. בעזרת נועה עבודי, שנווטה את הספינה בבגרות ואחריות רבה בשני צדי המגרש, ותאיר אלון ושירן פליגמן, שדאגו לסיים את ההתקפות בסלים יפים לאחר הנעת כדור נאה לעין, ירדה עוצמה מודיעין להפסקה ביתרון 16:27, כשבשני הרבעים הראשונים האורחות לא הצליחו לקלוע מספר דו ספרתי של נקודות.

הרבע השלישי היה תצוגת כדורסל קרובה למושלמת מצד המודיעיניות. ההגנה תפקדה כמכונה משומנת ומסונכרנת ועובדה היא שהאורחות קלעו שש נקודות בלבד משך כל הרבע. בהתקפה הכדור נע בין כל השחקניות, המשחק זרם ושטף, ונדמה היה שכל כדור שייזרק בכיוון הכללי של הסל, ימצא את דרכו לטבעת. המהלך היפה ברבע היה שייך לשירה פריבלר, שלאחר מסירה חדה ומדויקת, מצאה את רבקה דוד באזור קו העונשין פנויה לחלוטין, לסוויש מופתי. הרבע השלישי הסתיים בתוצאה 22:50 שהשאיר את הרבע האחרון לפרוטוקול בלבד. ואפילו בו נשות מודיעין לא הורידו את הרגל מהפדל וסיפקו כדורסל איכותי, שובה עין ולב.

הרבע נפתח בסל יפה מחצי מרחק של איריס מן, שלשה של נועה עבודי, ולאחר מכן סל נוסף של איריס, מאזור קו העונשין. לאחר כמה דקות של נפילת מתח, שהייתה מובנת לאור הפער הגדול, הסכר נפרץ בשנית, או התשיעית, אבל מי סופר, בעקבות שלשה של שירן פליגמן, ולאחריה נקודות מהירות של נועה עבודי ותאיר אלון. המשחק נסגר בסל יפה של רחל שוורץ "שמגיעה לכל משחק ונותנת מאתיים אחוז מעצמה בכל ההיבטים במשחק ומשרה על הבנות שסביבה ביטחון רב" כדבריו של בן דוד. המשחק הסתיים בתוצאה 34:66 לטובת המארחות ממודיעין, שנקמו את נקמתן.

הרבו לקלוע לעוצמה מודיעין: נועה עבודי 29 נקודות, תאיר אלון 15 נקודות, שירן פליגמן 10 נקודות, איריס מן 6 נקודות, רחל שוורץ 4 נקודות, רבקה דוד 2 נקודות. שותפו ותרמו לנצחון – שירה פריבלר וענבר ויטלם. עוד בסגל הקבוצה – מרים ברזון, מאיה בוצר, מיקה הס, שיר מוסאי, לי דגן ואלה רביד.

נערות

השבוע של שגיא בן דוד הפך למושלם בזכות ניצחונן של ילדות/נערות ב', שהשיגו ניצחון דרמטי במיוחד, בהפרש של נקודה בודדה, 43:44 על אס"א ירושלים.

קבוצת הילדות / נערות ב' של מועדון כדורסל עוצמה מודיעין והמאמן שגיא בן דוד משחקת השנה בשתי מסגרות האחת היא ליגת ילדות מרכז (ז'-ח') והשנייה ליגת נערות ב' ירושלים (ט'-י'). הקבוצה ממוקמת במקום השני בליגת הילדות במאזן 10-1, ובמקום הראשון בליגת הנערות במאזן מפתיע, או שלא, 10-1. הקבוצה מורכבת מארבע שחקניות בכיתה ז', תשע שחקניות בכיתה ח' ושחקנית אחת בכיתה ט', כשהדגש שניתן בהרכבת הקבוצה הוא רמת המוכנות כשחקניות כדורסל, ללא קשר לגיל.

כאמור, ביום רביעי האחרון פגשו המקומיות את אס''א ירושלים, במסגרת ליגת נערות ב' ירושלים.

"פגשנו את אס"א ירושלים שלוש פעמים העונה", משחזר בן דוד. "ובכל המפגשים יצאנו כשידנו על העליונה. אל המשחק הזה הגענו בסגל חסר, לאור העובדה שחמש שחקניות מהקבוצה לא יכלו להגיע למשחק".

נגה הרן, דנה מרטפל, רוני טל, יעל פרחי ויובל תורג'מן פתחו בחמישייה וניצלו את דקות הפתיחה כדי להסיר את החלודה שהצטברה במהלך פגרת אמצע העונה. סל השדה הראשון שקלעו העוצמות במשחק הגיע לאחר שלוש דקות של משחק, מידיה של רוני טל. חדירה נאה של יעל פרחי ומסירה החוצה לזריקה של יובל תורג'מן, אשר צללה פנימה, העלו את עוצמה מודיעין ליתרון 5:7 בתום חמש דקות של משחק. בחמש הדקות הבאות נכשלו המקומיות לשחזר את ההישג, כלומר, של לקלוע סל, "אך בעקבות הגישה של הבנות, שאין דבר כזה יום רע בהגנה, בהובלת מעיין תמיר ומיה אורן, הרבע הסתיים בפיגור מינימלי של 7:8 לטובת ירושלים", כך בן דוד.

ברבע השני, נקודות של רוני טל שברו בצורת בת 8 דקות ללא נקודות. משחק ההתקפה שטף וזרם, ומשחק ההגנה המשיך להיות אגרסיבי ובלתי מתפשר, אך הכדור פשוט סירב להיכנס לתוך הסל. אביטל מגנס ודנה מרטפל החזיקו את הקבוצה בתמונה בדקות האלה, עם המון הקרבה ומאמץ, כאשר למחצית ירדה עוצמה מודיעין בפיגור 16:20.

הרבע השלישי נפתח בריצת 0:4 מהירה של ירושלים, שהובילה להפרש שיא של 8 נקודות. "הבנות הפגינו קשיחות מנטלית יוצאת דופן לגילן, לא הורידו את הראש", מדווח בן דוד. ריצת 0:10, במהלכה קלעו יעל פרחי, רוני טל ודנה מרטפל. נגה הרן, עם נוכחות מצוינת בצבע בהגנה, נתנה את הטון בדקות האלה, ואפשרה לעוצמה לרדת בסיום הרבע ביתרון מינימלי של 27:28 בסיום הרבע.

הרבע האחרון נפתח עם מהלך של סל ועבירה, לאחר מסירה יפהפייה של עלמה בנימין, שהמשחק הזה היה עבורה משחק ראשון עם הקבוצה, וזאת לאחר שהצטרפה לקבוצה לאחרונה כשעברה מהקבוצה המקבילה במועדון, לחיתוך של יעל פרחי. יובל תורג'מן להטה עם עשר נקודות ברבע הזה כדי להחזיק את עוצמה מודיעין עם הראש מעל המים. לדקה האחרונה נכנסה מודיעין בפיגור שתיים, 41:43. יובל פרחי דייקה בקור רוח פעמיים מן הקו כדי לכפות שוויון ארבעים שניות לסיום.  מהלך הגנתי מצוין של דנה מרטפל, שהסתיים בחטיפה כ-38 שניות לסיום, הוביל לעבירה נוספת על יעל פרחי, שהפעם קלעה רק זריקה אחת כ-18 שניות לסיום, והתוצאה נעמדה על 43:44 לעוצמה מודיעין.

הגנה מצוינת של הבנות ב-18 השניות האחרונות של המשחק מנעה מירושלים לקלוע נקודות נוספות, והמשחק מורט העצבים הסתיים בתוצאה לטובת בנות מודיעין.

מסכם בן דוד: "מצטיינות המשחק היו אביטל מגנס ודנה מרטפל, למרות שזה לא התבטא בנקודות. אביטל משרה על הקבוצה הרבה רוגע, עם השקט הנפשי שלה, ונותנת בכל רגע נתון מאתיים אחוז מעצמה, גם כשהדברים לא תמיד הולכים, וגם ברגעים הקשים, ותורמת המון לקבוצה ובכך משפרת אותה. דנה היא לוחמת, תמיד עם הראש למעלה, תמיד תגיע לעזור לחברה בהגנה, תמיד תשים גוף ותילחם על כל כדור. דנה קודם כל קופצת על הכדור, ורק לאחר מכן שואלת שאלות. גישה בלתי מתפשרת זו מדביקה את כל השאר הבנות בקבוצה, ומרימה את כולנו למעלה. מקצועית, המשחק הזה היה בין המשחקים הפחות טובים שלנו השנה, מהימים האלה שהכל הולך לך הפוך. בנוסף, לא קל לשחק מול בנות שגדולות ממך בשנה, שנתיים ושלוש. הפערים הפיזיים ניכרים, וכל פעולה פשוטה הופכת להרבה יותר קשה. הבנות הפגינו חוסן מנטלי מרשים ביותר, וידעו לנצח גם משחק כזה, ועל כך אני גאה בהן מאוד".

קלעו לעוצמה מודיעין: יובל תורג'מן 12 נקודות, יעל פרחי 12 נקודות, רוני טל 9 נקודות, דנה מרטפל 5 נקודות, אביטל מגנס 4 נקודות, מיה אורן 2 נקודות.
שותפו ותרמו לניצחון – עלמה בנימין, מעיין תמיר ונגה הרן. עוד בסגל הקבוצה אך נבצר מהן מלהגיע – אלינעה קרוגר, אורלי שוורץ, מור שפיגל, ליאורה קרני ויעלה רווה.

(new)שלומי תבלינים 18.5.20