(new)ויקטורי
חותמים על המקום השני – היום!

חותמים על המקום השני – היום!

דפיקות לב עצבניות נרשמו בהנהלה של "עוצמה" לנוכח אובדן המקום בצמרת אחרי ההפסד לשדרות • ניצחון קל ובתי על אס"א ירושלים החזיר את הקבוצה למסלול • נערים א' נקמה בבאר-שבע על ההפסד ב-27 נקודות במחזור שעבר

היה זה אך לפני כשבועיים, כאשר עוצמה מודיעין כבשה בסערה את המקום השני, המוביל למבחני עלייה לליגה ארצית, אחרי שגברה על באר טוביה. אבל הפסד אכזרי לשדרות על חודן של שתי נקודות במחזור הקודם הוריד את הקבוצה למקום השלישי, לראות שוב את גבה של היריבה מהבאר.

עונה הפכפכה היא זאת, עונה שבה העוצמתית המקומית מנצחת פעמיים את הסגנית, ועדיין היא מוצאת את עצמה מאחוריה. מילא שדרות, שספק אם ההפסד הבודד שלה העונה ירדוף אותה לליגה הבאה, אבל לאשר חגי ושחקניו יהיו הרבה מחשבות מסוג ה"מה היה אילו?" במידה והקבוצה לא תשכיל לסיים את העונה לכל הפחות במקום השני. כזכור - ההפסד לשדרות סיים רצף בן ארבעה ניצחונות, אבל משחק הבית מול אס"א ירושלים סיפק לעוצמה הזדמנות להתחיל רצף חדש.

אמנם אס"א נחשבת בחוגים מסוימים לקבוצת תחתית עיקשת שאינה נוטה לתבוסות ורוב הפסדיה ניתנו לה בהפרשים חד ספרתיים, ואולם בכל זאת מדובר בקבוצת תחתית, שאמנם מקפידה על הפסדים צמודים, אבל היא כן מקפידה על הפסדים, נקודה.

עוצמה התייצבו כאמור במורל שברירי, אחרי הפסד דחוק ואבדן המקום השני. אבל האולם הביתי סיפק את התפאורה המתבקשת לחוזרים אל התלם. אס"א פתחו את הקרב באינטנסיביות של מאבקי תחתית כדי לעלות ל-2:7 עם הגנה חזקה, אבל שחקניו של חגי ידעו להגיב בריצת 5:16 שסידרה לקבוצה יתרון 13:18 עם תום הרבע הראשון.

ברבע הבא היריבה פורקה מנשקה והובלה אחר כבוד אל הדגל הלבן, בעוצמה מודיעין לא הורידו את הקצב ולא ריחמו על ילדי הגן. 28:43 הראה לוח התוצאות במחצית ואוהדים שעבר עליהם יום ארוך כבר עשו פעמיהם אל המכונית. חלקם חזרו כבר באמצע הרבע השלישי, לאור דיווחים סותרים בדבר קאמבק אפשרי של האורחת. הירושלמים עמדו מתחת לסל והרגישו בהוואנה, אבל יוסי סביה, מצטיין המשחק, סגר את החוף ושלח אותם לכרות פחם.

עם פתיחת הרבע האחרון עמדה התוצאה על 46:62. 16 הפרש, ורמז דק לגארבג' טיים. מי שלא הבינו את הרמז היו השופטים, שהתעקשו לסחוט את השעון כאילו אף אחד לא מחכה להם בבית. אז אס"א אולי מפסידים לרוב בהפרש חד ספרתי, אבל הרוב לא תמיד קובע. בסיום 56:74 לעוצמה מודיעין, וחשוב מהניצחון - ההפסד של היריבה הישירה על הכרטיס למבחנים.

באר טוביה יצאו לאשקלון וחזרו עם הזנב בין הרגליים. בעוצמה מודיעין אמרו תודה וקלעו בסערה, בשנית, את המקום השני. ידוע הדבר כי קשה מלהגיע למקום הראשון, הוא לשמור על המקום הראשון. אבל אין מניעה שהכלל לא יחול גם על המקום השני.

יוסי סביה להט עם 17 נקודות, 9 ריבאונדים וארבע חסימות. ארטיום קפול נעץ 17 גם הוא והוסיף להם 5 קרשים. רע סלטר רשם דאבל דאבל של 14 ו-14. עודד יולזרי לא היה רחוק מטריפל-דאבל עם 10 משלוחי מנות, 8 סיכות ו-7 כדורים חוזרים. אוהד מזרחי קלע 8 וביצע עבירה אחת בלבד. דני בלנקי תרם אחת למאמץ הקבוצתי. אופק נוב סייע, עידו לופו וגיא הרשקו סייעו מהספסל, איתי גנצמן סייע בכוחותיו האחרונים, ממיטת הטיפולים.

נערים ב': "זה תלוי רק בנו"

קבוצת נערים ב' של עוצמה מודיעין, הנלחמת על חייה בליגה לאומית דרום, אירחה בביתה במחזור האחרון את הפועל באר שבע, לה הפסידה בסיבוב הקודם ב-27 הפרש.

הקבוצה, המורכבת משחקנים בכיתה ט' וארבעה שחקנים בכיתה ח', "עסוקה במאמצי הישרדות" כדברי מאמנה דביר שיינגורטן, שמקפיד לשמור על אופטימיות הודות לרוח הנהדרת של שחקניו ."הם חברים טובים, מאד מגובשים ולא נשברים, גם כשהם מנצחים וגם כשהם מפסידים. יש להם אופי מיוחד והם נשארים ביחד", הוא מסביר.

אמנם עוצמה מודיעין התייצבה לקרב ללא שחקן חמישייה פצוע, אבל מדובר תמיד בהזדמנות נהדרת למחליפו, להוכיח שהוא שחקן חמישייה עם סבלנות. כך, לפרקט נשלח עם פתיחה יוגב זוארץ שהפתיע לטובה, איתי מלץ שיחק בשביל שניים בדרך לעשרים ואחת נקודות, עידו מנצ'ל, אוריאן לובינסקי ונוה שני שמרו בשביל קבוצה שלמה. קבוצת כדורגל. ויונתן את יונתן, קרוצ'י את אנגר תרמו מהספסל. בשורה התחתונה, הנקמה הושלמה עם 49:53 צמוד אך מספק שנותן לקבוצה קצת אוויר לנשימה.

דביר מדווח מהשטח: "פתחנו את המשחק בצורה טובה והרבע הראשון הסתיים בתוצאה 13- 8 לזכותנו, ועד סוף הרבע השני התוצאה כבר הייתה 26- 18 לטובתנו. הרבע השלישי התנהל לא טוב מבחינתנו, והסתיים בשוויון 17. ברבע הרביעי פתחנו פער של 10 נקודות הפרש, והם הצליחו לחזור. המשחק הסתיים בתוצאה 53-49 לנו. החצי הראשון וברבע אחרון שמרנו עם הגנה טובה. איתי מלץ 21 קלע נקודות, והיה גדול. הוא קלע שלשה כשהשעון הראה דקה וחצי לסוף, כשבלוח התוצאות היה הפרש שתיים. איתי הוליך אותנו לחמש הפרש ודי סגר את המשחק".

קלעו לעוצמה מודיעין:  איתי מלץ 21 נקודות, עידו מנצ'ל 14, רועי נוימן 7 נקודות, עומר דני 5 נקודות, יוגב זוארץ 2 נקודות, אוריאן לובינסקי 2 נקודות.

המשחק הבא של הקבוצה יתקיים בעוד כשבועיים, מול אשקלון, סגנית המוליכה, בחוץ. האשקלונים המסוכנים הופתעו במפגש ההקודם מול מודיעין, שנערך כאן, אבל סביר להניח שהפעם הם יגיעו מוכנים, ותאווי נקם. "אנחנו כרגע עם שבעה נצחונות", שיינגורטן מסדר. "אחד יותר ממי שיורד ליגה, ובליגה הזאת שלוש קבוצות ירדו ליגה. אנחנו ממוקמים במקום העשירי כרגע והכל תלוי בנו".

(new)שלומי תבלינים 18.5.20