(new)ויקטורי
השבוע בעיר: כל האירועים במדריך אחד

השבוע בעיר: כל האירועים במדריך אחד

גלית גיאת מגיעה לשיר בציבור, תיאטרון 'הבימה' מביא את סיפור חייה של נעמי שמר, בסחלבים ממחיזים לקטנטנים את יציאת מצרים, בחווה האקולוגית ינעימו לכם את שישי בבוקר והחברה להגנת הטבע תסדר לכם טיול של שבת

מוזיקה והופעות

שבת  17.3

מועדון זמר: "שחרחורת" עם גלית גיאת. שירה בציבור בהנחיית אילנה כץ, אורחת: גלית גיאת, במופע אישי, צבעוני ורבגוני שבו היא מספרת על מחוזות ילדותה ותחנות בחייה ושרה משיריהן של עפרה חזה, שושנה דמארי, שירי לדינו מתוך "בוסתן ספרדי" ועוד. שעה 20:30 באולם עינן.

שני 19.3

בין המיתרים: מוסיכייף עם אריק דוידוב. העולם המופלא של כלי המיתר ובראשם הכינור החשמלי, כינור העץ, ויולה , גיטרות: קלאסית חשמלית ואקוסטית. ברפרטואר: מוזיקה קלאסית, מוזיקה ישראלית ורוק. אומנים אורחים: הכנר הבינלאומי טאליס ונגן הגיטרה המרגש רון כץ, שיצטרפו לאריק והלהקה. שעה 17:30 באולם עינן.

"סימני דרך": מחזה מוזיקלי ( הבימה). מחזה מוזיקלי חדש על חייה של נעמי שמר. במחזמר חדש אנחנו פוגשים את נעמי בארבעה צמתים בחייה, בהם היא נדרשת להילחם על עתידה האישי והמקצועי. המחזמר משובץ שירים שכתבה והלחינה ומשרטט לראשונה דמותה של שמר לא כמיתוס לאומי אלא כפי שהייתה באמת: יוצרת מורכבת, פמיניסטית פורצת דרך, אישה שלא פחדה להשמיע את קולה, שהצליחה לחיות בשלום בין הקיבוץ לתל אביב, בין האמנות לציונות, בין האדם הפרטי, המצחיק, השנון והחם – לאישה הגדולה מהשירים. בהשתתפות גילה אלמגור-אגמון, סנדרה שדה, דפנה דקל, רויטל זלצמן, רוני דלומי, הילה שלו, דב רייזר, שמעון כהן, טל מוסרי, ריקי בליך, מתן שביט, נדיר אלדד, שחר ישי, תובל שפיר, מיכל ברנד, רונית אפל, אלכסה לרנר, נירית אהרוני-שוויצר, עמית זיתון, מיטל נוטיק, אוראל איזקיל, אור משיח, עמית גיל, דניאל חסין, רוני סתיו, חנן שוורצברג. שעה 20:30 בהיכל התרבות.

שלישי 20.3

סימני דרך (ראה לעיל)

תיאטרון

חמישי 15.3

אויב הציבור (הקאמרי): רופא צעיר ואידיאליסט מנסה לעשות את הדבר הנכון ולהציל את עירו מזיהום מים קטלני, אבל נקלע לעימות עם אחיו ראש העיר ועומד מול שרשרת של אינטרסים כלכליים, תקשורתיים ופוליטיים לצד פופוליזם המוני שהופכים אותו לאויב הציבור. הקשר בין הון, שלטון ותקשורת הוא הנושא של המחזה הקלאסי משנת 1882 מאת הנריק איבסן.  בימוי: יונתן אסתרקין, תרגום ועיבוד: יונתן אסתרקין, דן שפירא. שחקנים: דן שפירא, ערן מור, מירב פלדמן, דיויד בילנקה, גיל כהן, שלום כורם, תומס שטוקמן. שעה 20:30 בהיכל התרבות.

ילדים ונוער

חמישי 15.3

סחלבים לקטנטנים - הזחל הרעב – סיפור תיאטרון של "נורית עם חיוך". באור הלבנה מוטלת על עלה ביצה קטנה. שבת אחת זרחה השמש החמה ומן הביצה יצא זחל קטן ורעב מאוד. סיפור משעשע על התפתחותו של הזחל מן הביצה ועד לפרפר. מיועד לגילאי 2 עד 5. לא תותר הכניסה לתינוקות ולילדים מתחת לגיל הפעילות המצוין. שעות: 16:45, 17:35 בבית סחלבים, רחוב עמק האלה מול בית מספר 13. מחיר: 27 שקל - הורה וילד. מותנה ברכישת כרטיסים מראש באתר עמותת סחלבים.

שישי 16.3

הזולה - מתחם פעילויות ובילוי לנוער - כל יום שישי מהשעה 22:00 עד 02:00 ברחבת קניון עזריאלי (ליד קפה ארומה). פינות ישיבה, שולחנות משחק, מולטי מדיה, כיבוד ועוד. מיועד לבני נוער בגילאי ט' עד י"ב.  הכניסה חופשית.

קפה בעמק - בית קפה לנוער עם פינות ישיבה, מוזיקה, קפה ומאפה בתשלום סמלי. מיועד לגילאי ט' עד י"ב. כל יום שישי בין השעות 22:00 – 02:00. הכניסה חופשית. מועדון הנוער, עמק דותן, מול מספר 29.

קפה בפארק - מועדון הנוער בפארק השכנות פועל באופן שאינו מחלל את השבת. פינות ישיבה, שולחנות משחק, פינת קפה ותה. מיועד לגילאי ט' עד י"ב. כל יום שישי החל מהשעה 22:00 ועד השעה 02:00 הכניסה חופשית. רחוב לוי פינת שד' יצחק רבין.

שני 19.3

סחלבים לקטנטנים - תיאטרון בונה מציג לכבוד חג הפסח את סיפור יציאת מצרים. מיועד לגילאי 2 עד 5. לא תותר הכניסה לתינוקות ולילדים מתחת לגיל הפעילות המצוין. בשעות 16:45, 17:35 בבית סחלבים, רחוב עמק האלה מול בית 13). מחיר: 27 שקל - הורה וילד, מותנה ברכישת כרטיסים מראש באתר עמותת סחלבים.

חמישי 22.3

סחלבים לקטנטניםפעילות חווייתית ויצירתית לילדים וגם להורים עם תיאטרון הבובות באמבולה.  "מי מציץ מההגדה" בואו ליצור ולראות איך הדמויות של הגדת פסח מתעוררות לחיים. במהלך הפעילות יתנסו הילדים וההורים המשתתפים בסדנא בהכנת בובות כפפה משלהם באמצעות חומרי יצירה כמו: ספוג, בדים, נוצות, קרטון, צמר, עיתונים ישנים, ניירות צבעוניים, קופסאות ועוד שלל חומרי מחזור אחרים. לאחר שניצור בובות כפפה מרהיבות ומצחיקות, נלמד טכניקות שונות להפעלתן ולדיבוב שלהן, ולאחר מכן, נציג איתן הצגות קצרות, עם מוזיקה, תאורה וכל מה שצריך כדי לעשות תיאטרון!

מיועד לגילאי 4 עד 7. לא תותר הכניסה לתינוקות ולילדים מתחת לגיל הפעילות המצוין. מחיר: 35 שקל  כולל חומרים – הורה וילד. רכישת כרטיסים מראש באתר עמותת סחלבים.  בשעה 17:00 בבית סחלבים, רח' עמק האלה (מול בית 13).

פעילויות אחרות

חמישי 15.3

חמישי שלנו - בוקר להורים בחופשת לידה –  ביודה מרכז הצעירים.  בשעה 9:30  פעילות ספורטיבית משותפת להורה ולתינוק בהדרכתה של נופר אריה כולל ארוחת בוקר קלילה. בשעה 10:30 מפגש בנושא: עיסוי תינוקות בהנחיית סיון בנימין. מחיר: 40 שקל. הרשמה מראש באתר סחלבים. יודה מרכז הצעירים, רחוב עמק האלה מול בית 26.

שישי 16.3

להיות מצוין: מופע של שכל והומור עם ד"ר צבי ברק. מפגש מרתק מלווה הומור שנון ואינטליגנטי בסיומו יוצאים המשתתפים עם תובנות וכלים פרקטיים לקידום יעדים אישיים ומקצועיים ולשיפור איכות החיים. שעה 11:00 באולם עינן.

שישי בחווה - בילוי נעים בטבע עם פעילות חווייתית לילדים ופינוק שישי להורים. החווה האקולוגית "חווה ואדם" פותחת את שעריה בימי שישי בשעות 12:00 – 16:00. סדנת יצירה אקולוגית, חידון על מוקדי הפעילות של החווה, פיתות על הסאג' עם שמן זית וזעתר, ביקור במרכז המבקרים: מגוון מוצרי חווה, ירקות טריים מהשדה, אמנות מקומית, קפה וחליטות צמחים. מחיר כניסה: 15 שקל. החווה האקולוגית גינת האלה 261.

שבת  17.3

חוויה מודיעינית 2018 – סיורי טבע, מורשת והיסטוריה לבלוב וצבע בגבעות – סיור בגבעות הדרומיות בין השעות 10:00 – 12:00. האביב צובע את גבעות העיר בשפע של פריחה עזה ומגוונת. העיר שלנו יושבת על המסדרון האקולוגי הארצי ונוכל לראות כיצד עובדה זו משפיעה על החי והצומח. וליהנות מתצפית מרהיבה על העיר ועל עמק איילון. ציוד: נעליים סגורות, כובע, מים. מתאים למשפחות, ללא עגלות. מחיר: כרטיס בודד: 20 שקל, למשפחה 50 שקל. מותנה בהרשמה מראש במוקד העירוני 106, 08-9726020. נקודת מפגש: כיכר השוטר, שדרות מנחם בגין.

שני 19.3

אזרחים ותיקים - פסח מאחורי הקלעים - הרצאתה של ד"ר אביבית שוויקי. כל הסיפורים שאתם לא מכירים על התקופה המקראית וסיפור פסח. מחיר כניסה: 15 שקל. בשעה 10:00 במרכז אזרחים ותיקים, רחוב גינת האלה 13. לפרטים ורכישת כרטיסים: מפג"ש 08-6349358/ 08-6645140.

המרחב העסקי - בעלי עסקים קטנים בהווה או בהתהוות מוזמנים למפגשי שיח - קבוצתי בסגנון "פרלמנט עסקי" בהנחיית עפרה פלס. מפגש בוקר בנושא - פינת המעקב : 4 האסים לניהול אתגרים – רענן שנהב. בשעה 11:00 במרחב היזמות במרכז הרב תחומי. מחיר: 20 שקל. לפרטים והרשמה 08-6210274.

אירועי חודש האישה הבינלאומי 2018הנרייטה סאלד. סניף מודיעין של המועצה הציונית בישראל והמכון למורשת בן גוריון מזמינים את הציבור להרצאה על חייה הייחודים של הנרייטה סאלד ואת תרומתה לתנועה הציונית ולחברה בישראל. מרצה: אסתר סוויסה. מחיר: 20 שקל. הרשמה מראש במרכז הרב תחומי 08-6226768. בשעה 19:30 באולם הכנסים, המרכז הרב תחומי, רחוב עמק דותן 49.

שלישי 20.3

חודש האישה הבינלאומי 2018  - "חלון פנורמי" - פתיחה חגיגית של תערוכה בתחומי ציור, צילום, ווידאו. התערוכה עוסקת במושג החלון מהיבטים שונים בעולמה של האישה. בהשתתפות אדוה קרני, אוהד מילשטיין, אילן כרמי, אליסיה שחף, אתי יעקובי, גבי אבלס, דבורה מורג, דלית פסח, מרגלית פרידמן, עדי הופמן, עדנה אוחנה. מופע לרגל הפתיחה: מאיה קנולר (נבל) ועידו באום (טנטם). בשעה 20:00 בבית האמנים, רחוב חצב 1 רעות. הכניסה חופשית.

רביעי 21.3

חיים שפירא – מינאטורות: מסע בעקבות ספרו החדש של חיים שפירא. סיפורים קצרים וקצרצרים, תובנות פילוסופיות ופסיכולוגיות על כל אשר קורה תחת השמש. שעה 20:30 באולם עינן.

חמישי 22.3

כנס יום האישה הבינלאומי 2018  - נשים מדברות על מקומן ותפקידן של נשים במרחב הציבורי והפוליטי. פאנל ראשון: פעילותן של נשים במרחב העירוני במודיעין. מנחה: ד״ר אורנה מגר, יועצת ראש העיריה לשוויון מגדרי. בהשתתפות מירב פלג (חברת מועצה ויו״ר ועדת מעמד האישה ושוויון מגדרי), עירית בן דוד (מנהלת אמונה, דינה אביגל (יו״ר ויצו), מיכל פרפרי (מנכ''לית החברה הכלכלית).

פאנל שני: נשים במוקדי קבלת החלטות – האם אנו שם? מנחה: ענת סרגוסטי (עיתונאית ומשפטנית). המושב יעסוק בהחלטה 1325 של האו"ם וכיצד היא מיושמת במרחב העירוני ובמרחב הפוליטי בבית המחוקקים בישראל. סיפורן של נשים במוקדי קבלת החלטות בנושאי שלום ובטחון בעולם ובישראל. סיפורה של תנועת נשים עושות שלום. בהשתתפות: סביונה רוטלוי – שופטת בדימוס, חמוטל גורי - מנכ"לית קרן דפנה, עו"ד נטע לוי, ליאורה הדר ומיכל כצנלסון (חברות תנועת "נשים עושות שלום"). הכנס יתקיים בין השעות 19:30 – 22:00 באולם הכנסים במרכז הרב תחומי, רחוב עמק דותן 49. ללא תשלום בהרשמה מראש מיכל 0524782046.

(new)שלומי תבלינים 18.5.20