(new)ויקטורי
כבר היו דברים מעולם

כבר היו דברים מעולם

כל החולשות והבקעים של מכבי ת"א-מכבים-רעות התגלו במשחק נגד מכבי פתח תקווה • נכון שהנציגה שלנו הגיעה כאנדרדוג – אבל זו עדיין לא סיבה להפסיד

אחרי שני ניצחונות על המועמדות הראשיות לירידה, מכבי בת ים ואליצור גבעתיים, שסידרו למכבים הקולעים מרווח ביטחון מהקו האדום, שחקניו של נמרוד כהן קיוו להמשיך את המומנטום מול מכבי פתח תקווה. אמנם משחק חוץ, ואמנם היריבה דורגה ערב המשחק שלישית בטבלה, אבל לסטר כבר זכו באליפות ופעם פרה נפלה ממטוס בדיוק על ספינת דיג יפנית.

המשחק נפתח בצורה מאוזנת. מכבי פתח תקווה, עם שניים מהגבוהים המובילים בליגה, חפרה לתוך הצבע כדי להוציא נקודות, אבל בצד השני עבדו כל השבוע על קצב גבוה כדי להתיש אותם. סלים במתפרצות של עדי ברגמן ויוחאי צוקרמן שמרו על המכבים במשחק ובתום הרבע הראשון הראה לוח התוצאות 18:21 צפוף. המארחת יצאה לרבע השני כדי לסגור את הסיפור, וההילוך הנוסף סידר לה יתרון דו ספרתי שהגיע כבר לעשר. ארז ניניו הוזנק למגרש כדי להגיב, ואת התשובות הוא נתן בעל פה. מול הגבוהים המדוברים, בתוך הצבע, בלי לחשוב פעמיים. ההפרש קוצץ כמו סלט יווני, אבל שלשה של פתח תקווה בהתקפה האחרונה החזירה את המקומית ליתרון 10 מדאיג עם הירידה לחדרי ההלבשה. נמרוד כהן דווקא הסתכל על חצי הכוס המלאה וראה שזה יין פטישים. שחקניו הבכירים לא נכנסו למשחק, עדיין. ובכל זאת הקבוצה שלו נמצאת בפיגור מחיק לקראת חלק הארי של הקרב.

המחצית השנייה נפתחה בשלשה של צוקרמן וסלים במתפרצות של תומר כהן וארז ניניו, שהורידו את ההפרש לארבע בלבד. המארחת המבולבלת ציפתה לשטיח וקיבלה מפתח שוודי לפיקה. אבל בהתקפה האחרונה נפלה לה מתנה מצוקרמן שיצא לעזור והשאיר בלטה לא מכוסה על קו השלוש, שבפתח תקווה ידעו לנצל עד תום.

יתרון שבע הוא בכל זאת יתרון שביר, והמארחת המיוזעת לא ראתה את זה בא, אבל גם המכבים חגגו מוקדם מדי את הסיכוי הקטן לנצח. ריצת 0:12 של פתח תקווה עם פתיחת הרבע הרביעי סתמה את הגולל על חלומות הסנסציה. נמרוד כהן דרש פסק זמן, אבל חוץ מלשתות מים, השחקנים שלו לא יצאו ממנו עם שום בשורה חדשה. בסיום 72:89, את הנקודות שלה נציגת מודיעין תצטרך למצוא במקום אחר.

״יש תחושת החמצה", אמר המאמן לאחר המשחק. "הגענו למשחק נגד אחת הקבוצות החזקות בליגה והצלחנו לשבש את המשחק שלהם עד הרבע האחרון. השחקנים המרכזיים שלנו לא הצליחו להוציא את המאה אחוז שלהם ודווקא המחליפים לקחו את המושכות. עוד קצת ריכוז והיינו יכולים גם להפוך את המשחק. לשמחתנו הקבוצות שמתחתינו בטבלה הפסידו ולכן שמרנו על מרחק בטחון. אחרי שלושה ניצחונות רצופים, הגיעה נפילה. זאת לא הייתה היכולת שציפיתי לראות. שבוע הבא יש לנו משחק חוץ מאוד קשה נגד קבוצה שהפסידה רק פעם אחת העונה בבית, ננסה להיות הקבוצה השנייה שמפתיעה אותם״.

עם מאזן 10:7 שלילי המכבים יושבים במקום העשירי, שני משחקים ממקום שמוביל ישירות לליגה א'. מצד שני, גם המקום העשירי עלול להוביל לליגה א'. או לכל הפחות למשחקי מבחן ואז לליגה א'. כדי להבטיח את הישארותם, יצטרכו המכבים לעקוף בטבלה קבוצה נוספת והחשודה המיידית היא מכבי שהם, התשיעית, שרחוקה מהם משחק אחד בלבד. והשתיים עוד ייפגשו בשוהם בהמשך למשחק שיכול להתברר כקרב על עונה. בינתיים הם חייבים לאגור עוד נקודות, ואין להם את הפריבילגיה לוותר על אף משחק, גם לא כשמדובר בקבוצה שהפסידה פעם אחת העונה בלבד בבית. 

(new)שלומי תבלינים 18.5.20