(new)ויקטורי
פותחים שנה חדשה

פותחים שנה חדשה

שנת הלימודים תשפ"א תיפתח ביום שלישי הבא, ותתקיים השנה במתכונת מיוחדת בשל משבר הקורונה • שני בתי ספר ושמונה גני ילדים חדשים ייפתחו לראשונה בשכונת נופים, בעוד שבעירייה עדיין מנסים לגייס מאות אנשי הוראה בשל פיצול הכיתות

(צילום: דוברות העירייה)

זהו, החופש הגדול עוד רגע מסתיים וביום שלישי הקרוב, ב-1 בספטמבר, ייפתחו שערי מוסדות החינוך בעיר ותלמידי מודיעין יפתחו את שנת הלימודים תשפ"א, שצפויה להתקיים במתכונת מיוחדת השנה בשל משבר הקורונה.

הלימודים בגני הילדים יתנהלו כסדרם, כאשר בגני החובה המשתייכים לחטיבות הצעירות בבתי הספר ישנה אפשרות כי לא ילמדו בימי שישי. גם כיתות א'-ב' לא יפוצלו והלימודים יימשכו במתכונת הרגילה, אולם יסתפקו השנה בחמישה ימי לימוד בלבד. תלמידי כיתות ג' יחולקו לקפסולות בנות לא יותר מ-18 תלמידים, וילמדו חמישה ימים בשבוע בשעות 08:00-12:45. כך יתנהלו הלימודים גם בשכבות ד', כאשר ייתכן כי בחלק מבתי הספר כן ילמדו בשישי במקום באחד מימות השבוע.

בשכבות ה'-ו' תהיה מתכונת הלימודים שונה, כאשר גם כאן הלמידה בבתי הספר עצמם תהיה בקפסולות של עד ל-18 תלמידים. מתווה משרד החינוך מחייב כרגע שני ימי לימודים בבתי הספר עצמם, אולם בעירייה נערכים גם למספר רב יותר, כאשר ימי הלימוד ושעות הלימודים ייקבעו בהתאם למאפייניו ויכולותיו של כל בית ספר. נכון לרגע זה הכוונה היא ששכבות ז'-י"ב ילמדו בבתי הספר רק יומיים ושאר הימים בלמידה מרחוק. במערכת החינוך המיוחד הלימודים יתנהלו כסדרם, ותכנית מותאמת תיבנה עבור נוער בסיכון.

בשל חלוקת הכיתות לקפסולות נוצר כעת צורך במספר רב יותר של מורים, כאשר בעירייה כבר הנחו את מנהלי בתי הספר להתחיל באיתור עוזרי חינוך פוטנציאליים. בשבוע שעבר פרסמנו כאן את דבריו של מויש לוי, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, שאמר כי למערכת החינוך במודיעין חסרים מאות אנשי צוותי הוראה.

השנה, בניגוד לשנים האחרונות, יעמוד ה-1 בספטמבר גם בסימן פתיחת מוסדות חינוך חדשים, הפעם בשכונת נופים שעדיין הולכת ומתאכלסת. בשכונה החדשה ייפתחו בשבוע הבא שני בתי ספר יסודיים: חופים הממלכתי ונוף הרים הממלכתי-דתי. בחופים, בו ייפתחו השנה שכבות א'-ה', ילמדו 192 תלמידים, כאשר באגף נפרד בבית הספר ילמדו תלמידי נוף הרים עדי לפתיחתו הצפוייה של מבנה הקבע שלהם בשנת הלימודים תשפ"ב.

עוד בשכונה ייפתחו בשבוע הבא שמונה גני ילדים, חמישה גנים ממלכתיים ושלושה גני ממ"ד, בהם ילמדו 165 ו-77 תלמידים בהתאמה. הגנים קיבלו את שמות חופי ים מוכרים כמו חוף פולג, חוף צמח וחוף קלי"ה, כאשר הגנים הצמודים לבנה בית הספר נוף הרים (הנבנה בימים אלו) קיבלו שמות של חבלי הארץ כמו חבל תענך, חבל אשכול וכדומה.

בנייתו של בית הספר חופים הממוקם ברחוב יער הזורע 5, הושלמה בחודשי הקיץ, והוא מכיל 18 כיתות לימוד ומחולק לשני אגפים דו מפלסיים, מבואה, ספריה, מעבדות למחשבים ומדעים. בנוסף, הוקם לצד בית הספר אולם ספורט, בו הותקנו גם מסלול ריצה, בור קפיצה ואזור המיועד בעתיד לטיפוח גן ירק.  

מנהלת בית הספר חופים, טלי שילטון, אמרה השבוע: "כמנהלת אני רוצה לבנות בחופים בית עבורי, עבור הצוות ובוודאי שעבור התלמידים. הרצון שלי לעמוד מדי בוקר בשער הכניסה ולברך כל ילד וילדה ב"בוקר טוב" ולראות ילדים מאושרים, מחויכים, שאוהבים להגיע לבית הספר. המטרה שלי לאפשר לכל מורה אוטונומיה בלמידה בכיתתה, לאפשר לה לחלום ,לפרוץ גבולות ולהביא לידי ביטוי את הכוחות הטמונים בה. עשייה מתוך אהבה ותשוקה. "הצלחה היא לא המפתח לאושר, אושר הוא המפתח להצלחה. אם אתה אוהב את מה שאתה עושה, אתה גם תהיה מוצלח" אמר אלברט שוויצר, וזה גם יהיה המוטו שלנו".

השבוע מונתה ברגע האחרון מנהלת לבית הספר נוף הרים, כאשר לאחר מכרז נבחרה לתפקיד ליאת הופמן. המנהלת החדשה שימשה בעשור האחרון כסגנית מנהלת תיכון דתי ברמלה, בנוסף לתפקידים אחרים בבית הספר. קודם לכן שימשה כמחנכת כיתה בבית ספר ממלכתי בקרית עקרון. הופמן עברה הכשרת מנהלים "אבני ראשה" במכללת ירושלים בשנת 2019, ומחזיקה בתעודת הוראה בתנ"ך ותואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן. 

בתיה שוכן, ראש מנהל החינוך בעיריית מודיעין, בירכה השבוע: "אין ספק שבפני ליאת עומד אתגר מעניין להצמיח בית ספר חדש וליצוק בו אט אט תוכן, זהות וייחוד. אני בטוחה כי עם הכישורים והניסיון הרב שצברה, תצליח יחד עם צוות בית הספר להוביל אותו להצלחה גדולה".

הופמן עצמה הוסיפה: "בית ספר ממ"ד קהילתי נוף הרים אשר נפתח לראשונה, יהווה בית חינוך לערכים יהודיים וחברתיים, תוך דאגה לאקלים מיטבי, העצמת התלמידים ולמידה מתוך חדשנות פדגוגית המותאמת למאה ה-21. חשוב לי מאוד שהילדים ירגישו שמחים ובטוחים בבואם לבית הספר, יחושו תחושת שייכות ואהבה למקום ויתקדמו בכל התחומים: בתורה, בדרך ארץ, בפיתוח קשרים חברתיים ובלימודים. אני מאמינה שלכל ילד יכולות ומתנות שהקב"ה נתן לו וזכותו וחובתו לפתח את המתנות האלו ולתרום מהן לאחרים. אנו המורים והמחנכים, צריכים לעזור לו לממש זאת. הורי התלמיד הם שותפים עיקריים במלאכת החינוך ונעשה כל שביכולתנו, לחזק את הדיאלוג במיוחד בתקופה מאתגרת זו".

(new)שלומי תבלינים 18.5.20