(new)ויקטורי
המספר הנוסף

המספר הנוסף

שחייני פארק המים רעות שבו לבריכה ושברו שיאי מועדון, ב'סאקורה' קיימו מחנה אימונים בסגנון יפני, לינה גלושקו השלימה זכייה גם בטורניר השישי של סבב וולוו, ובן שהר כבש כבר במשחקו הראשון בקפריסין

לוחמי הסומו של 'סאקורה' (צילום: יח"צ)

1. שחיין בלי מים מתייבש, אבל אפילו הכלור לא יכול לקורונה. רגע לפני שהם קורעים את בלגיה, השחיינים מפארק המים רעות נשלחו לסגר. חודשיים בלי הקיר. בשביל להיזכר איך זה מרגיש נכנסים לבריכה שמנפחים עם הפה. אבל בסוף השבוע נפל דבר, למעשה קפץ. כולם עלו על מדי ים והתייצבו לתחרות סוף השנה שנערכה בוינגייט. היו כמה שחיכו בסבלנות להתפוצץ ונגה זילברברג בת ה-17 היא אחת מהן. שש פעמים היא קפצה למים, כדי לנפץ שיא אישי אחר שיא אישי, כאשר בשלושה מקרים היא קבעה גם שיא מועדון חדש. 100 חופשי 55.8, 200 חופשי 1:59.1 ו-200 מ.א 2:15.8. שיאים נוספים קבעה נגה ב-400 חופשי 4:15.8, 200 גב 2:13.5 ו- 400 מ.א 4:51. עוד שחין שעבד בתחרות בשיפוץ טבלת השיאים המקומית הוא גיא פרימיס בן ה-20, ששבר שיא אישי בכל קפיצה ובסך הכל ארבע במספר. פעמיים זה גם היה שיא מועדון. ב-400 חופשי (3:48.9) הוא שיפר את שיאו שלו מאליפות החורף האחרונה. ב-200 חופשי קבע זמן של 1:47.6 שהספיק לו לשפץ שיא שהיה שייך עד כה לאיתי כרמי. במשחי הספרינט הוא קבע 22.6 ש' ב-50 חופשי ו-49.7 במאה חופשי. גלי פסקרה בת ה-17 הסתפקה בשיא מועדון ב-100 חזה עם תוצאה של 1:09.6. שיאים אישיים היא רשמה ב-100 מ.א עם זמן של 1:06.8, וב-200 חופשי קבעה 2:07. גלי זילברברג, החיילת בת ה-19, בלטה ב-400 חופשי עם 4:19 , 400 מ.א בזמן של 4:56 ,וקבעה שיא אישי ב-200 מ.א - 2:20. חיילת נוספת ששחתה מהר במיוחד הייתה עדן פסקרה בת ה- 20, שבלטה ב-100 מ.א (1:04.9) וב-100 חזה, שבו קבעה את שיאה האישי בחצי המרחק על 34.0, כשבסיום היא עצרה את השעון על 1:12.8 ד'. עכשיו היא שוחה באריזונה אחרי שזכתה במלגה יוקרתית. הפגרה של השחיינים הפעם תהיה קצרה ובספטמבר הם יחזרו למים שוב. בתקווה שיוכלו להתאמן ברצף בשנה הקרובה.

 

5. עם הינתן האות הג'ודוקות של מועדון הג'ודו סאקורה התנפלו חזרה על המזרון. האם מדובר במשטח קשה? למשרד הבריאות התשובות. במהלך החדשים האחרונים מאז פרוץ הקורונה נפסקו התחרויות, מה שאפשר למאמנים להתרכז בליטוש הטכניקות, עבודה על חיזוק הגוף, גמישות וזריזות, וגם עבודה בחדר הכושר כאשר הדבר התאפשר. נבחרת סאקורה הוסיפה להתאמן לאורך אוגוסט ללא הפוגה. אימונים למבחני הדרגה התקיימו בזום, והתוצאות הוכיחו שהעולם ערוך למעבר. במחנה קיץ בסגנון יפני הקרינו לחניכים קרבות של שגיא מוקי מאליפות העולם האחרונה. המחנה התפרש על פני חמישה ימים, עם תו סגול, ואפילו זרקו שם שוריקאנים. באליפות הסומו שנערכה במסגרתו זכו שלו מינטוב, רפאל נודלמן ואהרן רקלר בזהב, אריאל אדמוני, ליבי פייגין ויותם שוורצמן בכסף, ורונני חן, איתן מאור ומיכאל צ'נילובסקי זכו בארד. מנהל המועדון איגור רומניצקי: "לא רק האימונים המשיכו, אלא שבמועדון אפילו הספיקו לעשות מסיבות סיום שמחות. אמנם השנה לא קיים המועדון מסיבת סיום אחת גדולה בבריכה, כמיטב המסורת, בשל ההגבלות, אבל המסיבות נערכו במתכונת קבוצתית שהייתה עדיין שמחה ומלאת הפתעות.  כמיטב המסורת, הג'ודוקות המצטיינות והמצטיינים של השנה קיבלו גביעים. מה קובע הצטיינות במועדון סאקורה? לאו דווקא הזכייה במדליות. מה שקובע את ההצטיינות אלה פרמטרים כמו: הגעה לשיעורים, השתתפות רצינית ומלאת כוונה, השקעה, התגברות על קשיים, ועוד מגוון תכונות אופי שהופכות את הג'ודוקות המצטיינים לכאלה".

 

6. אחרי שזכתה בארבע תחרויות מתוך ארבע במסגרת סבב וולוו, יצאה לינה גלושקו לטורניר וולוו וזכתה בפעם החמישית, ומיד לאחר מכן היא התייצבה לטורניר וולוו וזכתה בפעם השישית. סיפור אמיתי לגמרי. בטורניר שנערך לפני כשבועיים היא פגשה בגמר את ניקול חירין וגברה עליה, ובטורניר שנערך השבוע היא פגשה בגמר את ניקול חירין וגברה עליה. מבולבלים? בוולוו בטח מבסוטים. וגם לינה גלושקו, מן הסתם, שעשתה מספיק כדי לרכב על גלי המומנטום לטורנירים בגיאורגיה ובתאילנד. אפשר להפסיק את זה, היא הכי טובה בארץ, בפער. בשישה טורנירים היא לא הפסידה ולו משחק. אם פעם זה אולי, ופעמיים זה מקרה, ושלוש הכל יכול להיות, וארבע היו דברים מוזרים יותר, אז שש כבר אמור לשכנע את מלך הספקנים, הגוש של הגושפנקא. כבר באמת לא נעים מהשאר. 3:6, 0:6 על חירין בגמר האחרון סידר לה עוד 6,500 שקלים. כשמחברים הכל ביחד מגיעים למחלקה ראשונה. אז המחבט מספר אחת מוכנה, והיא בגיל הנכון. עכשיו שייפתחו את השמיים ויחלקו לה כרטיס חופשי ליו אס אופן. עם טיסה, כאמור, היא מסודרת. הבור הזה בטניס חייב להתמלא, וללינה יש את מה שצריך כדי לעשות את זה. המלפפון יכול וצריך להכות את הגנן, ואחר כך גם את בעל השדה. שחר פאר, אלא מה?

 

14. כמו המספר שלו, כמו המספר של קרויף, בן שהר חיכה 14 דקות כדי להרשית את שער הבכורה שלו באפואל ניקוסיה. גול שהציג את הרפרטואר שלו בשלמות. לחץ על היריב, פירגון, טאצ' זהב. מי שהתחיל את המהלך גם סיים אותו, ברגל שמאל. אפרופו 14 האגדי, הוא אפילו חידד את הקשר עם הומאז'. ככה פותחים עונה, בקבוצה חדשה, בארץ חדשה. אפואל עשתה רק 2:2, אבל הבן זכה למחמאות בסיום ממאמנו, מארינוס אוזונידיס: "בן שהר הגיע מאוחר מדי והוא עדיין לא כשיר במאה אחוז, אבל הוא הפתיע אותי לטובה". בבאר שבע בטח מתחרטים, אבל כנראה שלא הייתה להם ברירה. עכשיו הוא מסמן וי על להבקיע בשבע ליגות שונות. וי מוזר, אבל לפחות לא איקס. אנגליה, הולנד ספרד, צרפת, גרמניה, ישראל וקפריסין. ואם זה לא מספיק, אז כדי להתאקלם במהרה הנחיתו לו את עומר אצילי שידבר איתו עברית וייפול איתו יחד על גירוס עגל. בישראל עדיין ממתינים לתוצאות החקירה, אבל בקפריסין הכל סבבה. בינתיים מדווח שבנבחרת ישראל רוצים את שהר למשחקים מול סקוטלנד וסלובקיה בליגת האומות בתחילת החודש הבא, אבל מבדיקות שנעשו התברר שניקוסיה לא תוותר עליו בקלות יתרה. שהר לא שיחק במדי הנבחרת מאז המפגש מול לטביה ביוני 2019, עברה למעלה משנה מאז נרשם בסגל הלאומי למשחק רשמי. אפשר להיות בטוחים שאם ייקראו לו שוב, הוא יגיע גם בקטמרן.

(new)שלומי תבלינים 18.5.20