(new)ויקטורי
ענף בהמתנה

ענף בהמתנה

בעלי המסעדות במודיעין עוד לא הספיקו להתאושש מהסגר הראשון ושוב מצאו את עצמם סוגרים את הדלתות • במסעדת רוזה מנצלים את הזמן לשיפוץ והיערכות לחזרה לפעילות, בעלי השמבזולה שורדים הודות לחברה נוספת שהקימו, ובלוצ'יאנה הבעלים העמידו הלוואות לעובדים בעלי המשפחות

שמבזולה במכבים. זה לא כל כך נעים לראות מסעדה סגורה (צילום: מודיעין NEWS)

בצל הכותרות בכלי התקשורת על החזרה המדורגת לשגרה, עד כמה שניתן להגדיר זאת כשגרה, נשכח מעט מצבן של המסעדות ובתי הקפה, במודיעין ובכלל בארץ, שנפגעו באורח אנוש מאז פרוץ משבר הקורונה אי שם לפני שמונה חודשים.

אם לאחר הסגר הראשון הורשו המסעדות ובתי הקפה לשוב לפעילות, גם אם במתכונת מצומצמת ותחת שלל הנחיות סותרות ומשתנות, הרי שכעת קשה לראות מתי ישובו המסעדות לפעול באורח שוטף. נכון להשבוע צפויה פעילות המסעדות ובתי הקפה להתחדש רק בשלב הרביעי של מתווה היציאה מהסגר, כאשר מספר הנדבקים היומי יירד מתחת ל-250, כאשר המשמעות היא שצפויים לחלוף עוד לפחות שישה שבועות עד שיוכלו בעלי המסעדות לנשום לרווחה.

שוחחנו השבוע עם מספר בעלי מסעדות ממודיעין, המספרים על הדרך שלהם לעבור את השנה הקשה ביותר שנרשמה במשק הישראלי מזה דורות. כך למשל בעלי הבר המצליח שמבזולה, השוכן בבריכת השחייה של מכבים, שורדים את התקופה הזאת רק הודות לחברה נוספת שהקימו, העוסקת בתחום הבנייה הקלה.

עומר שרגא, אחד מבעלי הבר, מספר: "בגל הראשון בעצם עשינו משלוחים, שהמשיכו איתנו גם בחודשים אחר כך, ועכשיו בגל השני, ברגע שסגרו את המסעדות, החלטנו שלא להמשיך עם זה כי זה פשוט לא כלכלי. יש ביקוש למשלוחים, אבל לא מספיק כדי להצדיק את התשלום לעובדים ושאר ההוצאות. זה פשוט לא כלכלי".

אז איך שורדים תקופה כזאת?

"אנחנו פיזרנו את הסיכונים שלנו. יש לנו עוד חברה, שעוסקת בתחום הבנייה הקלה, כך שכרגע כל המאמצים שלנו מרוכזים שם. הקמנו את החברה לפני כשלוש שנים וחצי, במקביל לניהול השמבזולה. אחרי שהבנו שאנחנו נלחמים על משהו שהוא לא פרקטי ואין יכולת להישאר עם הראש מעל המים רק במתכונת של משלוחים, העברנו את המאמצים לשם".

וברמה האישית, איך זה מרגיש להיקלע למצב כזה?

"אין ספק שזה מתסכל, מעציב ומכעיס בטירוף, אבל אנחנו גם מסתכלים על הצד החיובי יותר ומבינים שמזל שזה קרה כשהעסק שלנו בריא וחזק. אנחנו יודעים שאם זה היה קורה כמה שנים קודם לכן, בסיטואציה אחרת, פשוט לא היינו עומדים לזה והיינו סוגרים לצמיתות. זה מתסכל, אבל התפקיד שלנו הוא למצוא את הפתרונות ולעבור את זה".  

איך אתה רואה את החודשים הקרובים?

"אני לא רואה אותנו פותחים את המסעדה עד שלא יהיו הקלות שיאפשרו למסעדות להכניס לקוחות. למען האמת, אני לא רואה את זה קורה במדינה לפני ינואר. כל הענף שלנו יחזור לדעתי לעבוד במלואו רק לקראת מרץ. אין לי בעיה לעבוד במתכונת שהייתה אחרי הסגר הראשון, הבעיה היא שתיכף מגיע החורף ובו כל מתחם בו אתה מושיב אנשים הופך להיות מתחם סגור. ממצב שאתה יכול להכניס עד 100 איש לצורך העניין, אתה יכול להכניס רק 20-30 וזה לא מספק לצערי. הלוואי ואתבדה ויאשרו לנו להכניס יותר אנשים ונוכל לחזור קודם, אבל הפעם לא נחזור על הטעויות שעשינו בפעם שעברה עם הפתיחה המאולצת של המשלוחים. נעשה את זה מסודר, נוודא באמת מה אפשר לעשות ומה לא, ונקווה שנחזור הכי מהר שאפשר לפעילות".

תומכים בעובדים

במתחמי החנויות במרכז עינב בתי העסק התחילו להיפתח השבוע, אולם במרחק של 300 מטר אחת מהשנייה עדיין עומדות בדלתות סגורות שתי המסעדות של חן גזולי ושותפיו – רוזה ולוצ'יאנה. למרות המצב גזולי נשמע השבוע אופטימי למדי, ומספר כי את הזמן הפנוי הם מנצלים לטובת שיפוץ המתחם החיצוני לקראת השיבה לפעילות.

"הפעם אנחנו סגורים לגמרי ולא עושים משלוחים. להבדיל מהסגר הקודם, בו זה הגיע בהפתעה ונאלצנו לזרוק סחורה לפח ולא התכוננו לזה, גם מבחינה כספית, הפעם אני אשנה. לא אגיד מה שכולם אומרים, כי מבחינתי קיבלנו מהמדינה את כל המענקים שמגיעים לנו. זה לא מאה אחוז כמובן, אבל קרוב לשם וזה יפה מאוד. אני לא חושב שיש הרבה מדינות בעולם שעושות את זה. מבחינתי, אם הסגר יצדיק את הירידה בתחלואה, אז נישאר סגורים עד להודעה חדשה".

ומה עושים בתקופה הזאת?

"אם בפעם הקודמת ניצלנו את הזמן לשיפוץ המטבחים, אז הפעם אנחנו משפצים את החלק החיצוני. כל אזור הישיבה החיצוני. אנחנו נערכים למציאות חדשה, לחורף, אבל אנשים רוצים תמיד לשבת בחוץ, גם אם זה עם תנורי חימום או סגירות חורף למיניהן. אז אנחנו נערכים להמשך והכנו עוד הרבה הפתעות, כמו מערך משלוחים עם הרבה מחשבה שהוקדשה לזה".

איך אתה רואה את העתיד הקרוב?

"אנחנו נפתח רק כשיאפשרו לנו ישיבה במקום, ונצרף לזה את מערך המשלוחים החדש. אני שוב אומר, אנחנו אנשי עבודה שרגילים לעבוד 15 שעות ביום וקשה לנו לשבת בבית, אבל בגדול לא נפגענו".

ומה לגבי העובדים שלכם?

"זה החלק המצער. להוציא בסביבות 100 עובדים בשתי המסעדות לחל"ת זה לא קל. רובם אמנם צעירים, אבל יש לנו טבחים בעלי משפחות וזה כואב. קשה להם ואנחנו הפכנו להיות בנק של הלוואת לעובדים האלה. לקחנו את החסכונות וחילקנו לעובדים הלוואות בעשרות אלפי שקלים כדי לעזור להם לשרוד. על מועד הפירעון בכלל אנחנו לא מדברים בשלב הזה. אין אופציה אחרת, הם לא יכולים להחזיק את המשפחות שלהם, אז פתחתי בנק פרטי וזה עוזר לי לישון טוב בלילה".

הכירו את Modi'in Delivery

בצל המשבר הכלכלי החמור התגייסו לא מעט מתושבי העיר לטובת העסקים המקומיים, ביניהם גם המשנה לראש העירייה אלעד שמעונוביץ וסיעתו 'הדור הבא'.

שמעונוביץ וחבריו השיקו פלטפורמה דיגיטלית חינמית, המאגדת את כלל בתי העסק בעיר המבצעים משלוחים, בעיקר במסעדות ובתי אוכל. שמעונוביץ מספר כי למעלה מ-7,000 כניסות לעמוד נרשמו מאז תחילת הסגר, כאשר מדי יום מזמינים דרך העמוד 100-130 תושבים המזמינים משלוח מאחד מבתי העסק בעיר.

השבוע אמר שמעונוביץ: "בתקופת המשבר הכלכלי שבעקבות נגיף הקורונה והפגיעה הקשה בעסקים הקטנים חשוב להזמין אוכל ושירותים מעסקים מקומיים. בעלי העסקים הקטנים עובדים בשבילנו כל השנה ומהווים חלק בלתי נפרד מהאופי והקהילה שלנו. חשוב שימשיכו להיות כאן גם ביום שאחרי".

(new)שלומי תבלינים 18.5.20